שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הסטארט-אפ PBC גייס מיליון דולר מקרן הון רוסית

  החברה גייסה מיליון דולר מקרן הון סיכון רוסית, המשקיעה בטכנולוגיות של מדענים רוסים, לטובת פיתוח יישום חדש של דיודת לייזר. בכך השלימה החברה גיוס של כ-9 מיליון דולר

  חברת הסטארט- אפ PBC LASERS השלימה גיוס של מיליון דולר מקרן הון סיכון רוסית, לטובת פיתוח אפליקציה חדשה של דיודת לייזר. עם גיוס זה השלימה PBC גיוס כולל של כ-9 מיליון דולר.

   

  הקשר עם הקרן הרוסית החל באמצעות היזמים והממציאים, שני המדענים הרוסים בחברה: ד"ר ניקולאי לדנטסוב וד"ר ויטלי שוקין, מחלוצי מחקר הלייזרים מבוססי חצאי מוליכים בעולם.

   

  קרן טכנולוגיות רוסיה הוקמה ב-2003 והיא מנהלת כ-50 מיליון דולר, במטרה לקדם טכנולוגיות רוסיות בשוק המקומי והבינלאומי. ג'וזף באומן ממנהלי הקרן, הסביר כי הקרן משקיעה בטכנולוגיות של מדענים רוסים, גם אם כבר אינם מתגוררים ברוסיה, כפי שקורה במקרה זה.

   

  :"מעבר לקשר התרבותי, ישראל היא שוק מאוד חשוב ומבטיח עבורנו. אין לי ספק שנמשיך להשקיע כאן. צריך להבין שהדרך מרוסיה לנאסד"ק ארוכה ומפותלת.

  לעומת זאת הדרך מישראל לנאסד"ק זה כמו כביש אוטוסטרדה" אומר באומן.

    

  מנכ"ל החברה, ד"ר אבנר שרון: "המדענים לקחו את שתי הטכנולוגיות הקיימות והידועות כיום, שהן למעשה שתי תופעות פיזיקליות שונות, עשו סינטזה ביניהן ויצרו דיודת לייזר חדשה שמרחיבה משמעותית את מעטפת הביצועים של הדיודות הקיימות כיום ובעלות דומה. הדיודה החדשה בעלת עוצמה רבה יותר, צפיפות האנרגיה שלה גדולה מאוד והיא בעלת אלומה באיכות גבוהה".

   

  חברת LASERS PBC נמצאת כיום לאחר שלב הוכחת ההיתכנות ובתחילת ייצור אבי הטיפוס הראשונים. השוק אליו מכוונת החברה רחב: אפליקציות של DVD, תצוגה, טלוויזיה, שאיבה אופטית, מוצרים צבאיים וטלקום. על פי הערכות החברה, תחילת מכירות צפויה לקראת סוף שנת 2006.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים