שתף קטע נבחר

ווקלטק מפטרת את רוב עובדיה

בלעדי: חלוצת ה-VoiP הישראלית פיטרה היום כ-70 מתוך 100 עובדי החברה. דוברת החברה, כרמן דוויל, מסרה, כי "ננקטו מספר צעדים בחברה, בקרוב נצא בהודעה רישמית". מניית ווקלטק קורסת כעת במסחר בנאסד"ק ב-11%

אחרי ששרדה את שנות המשבר בהיי-טק, ווקלטק מהרצליה מראה סימני גסיסה מתקדמים, ל-ynet נודע, כי  חלוצת ה-VoiP הישראלית מפטרת בשעות אלו כ-70 עובדים המהווים רוב מוחלט מתוך 100 עובדי החברה.

 

דוברת החברה, כרמן דוויל, מסרה, כי "ננקטו מספר צעדים בחברה, בקרוב נצא בהודעה רישמית".  מאוחר יותר החברה פרסמה הודעה רישמית, בה נכתב, כי החברה הפחיתה את מספר עובדיה לכ-35, זאת על מנת להוריד את הוצאותיה. עוד נכתב, כי החברה קיבלה מדויטשה טלקום, בעלת המניות הגדולה בווקלטק, הלוואת גישור בסך של מיליון דולר. אילון גנור, מנכ"ל החברה, אמר, כי ווקלטק מעורבת במו"מ למיזוג פעילות עם מספר חברות.

  

בתוך כך, פרסמה החברה את דו"חותיה לרבעון השני של 2005, ווקלטק סיימה את הרבעון השני החברה סיימה את הרבעון השני של 2005 עם הכנסות בהיקף של 1.4 מיליון דולר, ירידה של 25% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ועלייה של 27% לעומת הרבעון הקודם (הראשון 2005).

 

ההפסד הנקי צומצם בכ-20% בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכם ב-2.4 מיליון דולר. עם זאת ההפסד לעומת הרבעון הקודם ההפסד גדל בכ-10%.

 

ווקלטק נוסדה ב-1989, על ידי ליאור הרמתי ואלון כהן. השניים פיתחו שיטה להתקשרות והעברת קול בין מחשבים, שפותחה לאחר מכן למוצר הראשון של ווקלטק. ד"ר אילון גנור, מנכ"ל החברה מ-1990 זכה בעבר בפרסים בעקבות פיתוח בתחום ה-VoiP. תחת ניהולו פיתחה החברה, הן תוכנות והן חומרות בשלבים שונים עבור תעשיית ה-VoiP, אולם היא לא הצליחה לתרגם את הצלחותיה הטכנולגיות להצלחות פיננסיות.

 

בין המשקיעות הגדולות בחברה בעבר, ניתן למצוא את חברת התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום, חברת כלל-תעשיות ושרם-פודים-קלנר. מניית ווקלטק יורדת כעת ב-11% במסחר בנאסד"ק.


פורסם לראשונה 27/07/2005 16:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים