שתף קטע נבחר

צה"ל: מבצע חיסונים נרחב לשפעת

הכנות קדחתניות למקרה של מגיפות שפעת בצה"ל: מהשבוע יחוסנו כל החיילים הקרביים, והחיילים הסובלים ממחלות כרוניות. צה"ל יחסן גם כל חייל ביחידה עורפית שיבקש זאת. בנוסף הוכנו מערכי הסברה לקראת התפרצויות נרחבות של השפעת

גם צה"ל נערך לחורף: מהשבוע ייערך מבצע חיסוני שפעת רחב היקף במסגרתו יחוסנו כל החיילים הקרביים, החיילים הסובלים ממחלות כרוניות דוגמת אסתמה וסוכרת, ומתגייסים חדשים לקראת טירונות. במקביל יאפשר צה"ל לכל חייל שיבקש זאת, להתחסן נגד שפעת גם אם אינו בקבוצות הסיכון שנקבעו.

 

אשתקד עת תקפה התפרצות שפעת את חניכי קורסי הקצינים בבה"ד 1, נערכה חקירה

מקיפה בידי צוותים אפידמיולוגיים של חיל הרפואה, בעקבותיהם הוחלט השנה לנקוט בצעדי מנע הכוללים מבצע חיסונים נרחב, חלוקת עלונים על מחלת השפעת ומערכי הסברה לחיילים.

 

בתוך כך ייעשה השנה שימוש במערכת ניטור ממוחשבת שתאסוף נתונים ממרפאות צה"ל ותאתר נקודות התפרצות בבסיסים השונים ברחבי הארץ. בסיסים בהם תאותר התפרצות שפעת יעברו למתכונת חירום בה יחוסנו כלל החיילים שטרם נדבקו. החיילים שיחלו יופנו לבתי חולים, או שיאושפזו בבתי החולים הצבאיים תחת טיפול מתאים כנגד נגיפי השפעת.

 

הג'ובניקים אינם בקבוצת סיכון

 

"גיל הגיוס הוא לא סיכוני" אמר ל-ynet סא"ל ד"ר סלמן זרקא, ראש ענף בריאות הצבא בחיל הרפואה, "ארגון הבריאות העולמי מתייחס לקשישים או לתינוקות כאוכלוסייה בקבוצת סיכון למחלת שפעת קשה. אוכלוסיית צה"ל היא צעירה ובריאה בדרך כלל, ולכן החלטנו לחסן את החיילים שחיים בתנאים צפופים, השונים מאלה של חייל בקריה".

 

צה"ל נערך גם למקרי התפרצות אפשריים של שפעת העופות. "מערך בריאות הצבא משתתף בוועדות הבריאות הארציות שעוסקות בנושא" אומר ד"ר זרקא, "ואנחנו מתכוננים גם להיבט הזה במערכת הצבאית. במקרה של התפרצות רחבת היקף של שפעת העופות בישראל נגיש סיוע רפואי גם לאוכלוסייה האזרחית". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חיסונים בצה"ל. חיילות וחיילים בסיכון
צילום: רויטרס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים