שתף קטע נבחר

מיקרוסופט תשתף פעולה עם סטארט-אפ ישראליות

מיקרוסופט תספק לחברות סטארט-אפ סיוע החל משלבי תכנון המוצר, פיתוחו ועד החדירה לשוק העולמי. ענקית התוכנה תשקיע בפעילויות אלו סכום צנוע של כ-1.4 מיליון דולר בשלוש השנים הקרובות. ביל גייטס: "ישראל היא מצבור אדיר של יזמות טכנולוגית ברמה הגבוהה ביותר. אנו נמשיך לפעול בשוק הסטארט-אפים התוסס של ישראל ולהציע סיוע לחברות מקומיות שמפתחות טכנולוגיות חדשניות"

הסכם שיתוף פעולה נחתם היום בין המדען הראשי במשרד התמ"ת לענקית התוכנה מיקרוסופט. הבוקר (ד') הכריזו ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט, וממלא מקום ראש הממשלה, שר האוצר ושר התמ"ת אהוד אולמרט על  הסכם שיתוף הפעולה בין המדען הראשי לחברת מיקרוסופט.

 

מטרת התוכנית המשותפת היא לספק לחברות סטארט-אפ שיעמדו בקריטריונים סיוע, החל משלבי תכנון המוצר, פיתוחו ועד החדירה לשוק העולמי.

 

על-פי ההסכם, יוכלו חברות סטארט-אפ שיבחרו לשתף פעולה עם מיקרוסופט  להסתייע בידע ובהכוונה במספר תחומים: ייעוץ טכנולוגי על מוצרי מיקרוסופט, חשיפה מוקדמת של מוצרים עתידיים ומפת הדרכים של מיקרוסופט, ייעוץ טכני, סקירת ארכיטקטורת הפיתוח, הדרכה וייעוץ בתחומי הגנה על קניין רוחני ומודלים של רישוי.

 

עוד נמסר, כי חברות שיימצאו מתאימות ייהנו משיתוף פעולה עסקי עם מיקרוסופט שיבוא לידי ביטוי בשיווק ויחסי ציבור משותפים, פיתוח עסקי וחשיפה נוספת לשוק הבינלאומי.

 

ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט וארכיטקט התוכנה הראשי, אמר: "ישראל היא מצבור אדיר של יזמות טכנולוגית ברמה הגבוהה ביותר. אנו נמשיך לפעול בשוק הסטארט-אפים התוסס של ישראל ולהציע סיוע לחברות מקומיות שמפתחות טכנולוגיות חדשניות. שיתוף הפעולה שלנו עם משרד התמ"ת, עם קרנות הון סיכון ועם יזמים ירחיב את הזמינות של השקעות הון לחברות טכנולוגיה מקומיות ויביא חידושים טכנולוגיים ישראליים לשוק העולמי".

 

במסגרת התוכנית תציג מיקרוסופט בפני אנשי המדען הראשי את תחומי העניין שלה ותנסה לאתר חברות מבטיחות, שמוצריהן הייחודיים יוכלו להשתלב עם הסביבה טכנולוגית שלה.

 

פרויקטים אשר יבוצעו במסגרת זו ויעמדו בקריטריונים שנקבעו על ידי המדען הראשי יהיו זכאים לסיוע כספי אשר יבוא לידי ביטוי במימון חלק מעלויות המו"פ של החברות הישראליות. מיקרוסופט תשקיע בפעילויות אלו סכום צנוע של כ-1.4 מיליון דולר בשלוש השנים הקרובות.

 

לדברי השר אולמרט, "במסגרת התוכנית ניתנת האפשרות לחברות ישראליות לחבור לחברות רב-לאומיות וליהנות מיתרונות הגודל שחברות אלו מציעות הן בתחום המו"פ והן בשלב המסחור שלאחריו". 

 

יו"ר איגוד קרנות ההון סיכון: "מקל על כל שרשרת המזון"

 

יורם אורון, יו"ר איגוד קרנות ההון סיכון, אמר בתגובה על ביקורו של ביל גייטס: "ביקורו של ביל גייטס בישראל הוא צעד נוסף בהכרה העולמית במעמדה של תעשיית הטכנולוגיה הישראלית במפה העולמית. מבחינתינו הקרנות, כמי שממנות את חברות הסטארט-אפ, הכרה זו מצד החברות הרב לאומיות היא עזרה גדולת בקידום התעשיה שלנו".

 

לדברי אורון, "העובדה שחברות בינלאומיות מסדר הגודל של של מיקרוסופט פועלות כאן מסייעת מאד לחברות סטארט-אפ ישראליות ביחסיהן עם המשקיעים והלקוחות, מכיוון שאחד המכשולים הגדולים העומדים בפני הפעילות של חברות סטארט וקרנות ישראליות הוא הריחוק פיסי והדימוי של ישראל כמקום שמחוץ לארה"ב".

 

"כאשר שחקנים בינלאומיים כמו מייקרוסופט ואחרים מנהלים פה פעילות מחקר ופיתוח ורוצים לקנות פה חברות, מציבים את האנשים שלהם ומבקרים פה - הדבר מקל על כל שרשרת המזון בשיחות של החברות והקרנות, בכל הרמות: גיוס הון, גיוס לקוחות ומיצוב התעשיה הישראלית כמובילת טכנולוגיה", אמר אורון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ביל גייטס. "מצבור אדיר של יזמות"
צילום: איי פי
מומלצים