שתף קטע נבחר

מחקר קובע: נשים יפות הן גם פוריות יותר

היופי לא בהכרח מתעתע בגברים. מחקר סקוטי מצא כי אצל נשים בעלות תווי פנים מושכים ומעודנים נמצאו רמות אסטרוגן גבוהות העשויות להעיד על פוריות רבה. החוקרים: השימוש באיפור מטשטש את סימני הפוריות החיצוניים ומבלבל את הגברים

שקר החן והבל היופי, או ששוב מתברר שנשים יפות שוות יותר? מחקר חדש מגלה כי ליכולת הפיתוי של נשים יפות יש תפקיד אבולוציוני חשוב: עלמות חן בעלות פנים נשיות ויפות התברכו ברמות גבוהות של הורמון המין הנשי. על המחקר מדווחת המהדורה המקוונת של כתב העת "Biology Science" שבהוצאת ה-"Royal Society".

 

המדובר באסטרוגן, הורמון המין הנשי המופרש מן השחלות והאחראי להתפתחות מינית תקינה של האישה ולתפקוד מערכת הרבייה שלה. נשים שגופן מייצר כמויות קטנות של אסטרוגן, בעיקר בגיל הבלות המינית, עלולות לסבול מתופעות לוואי, בהן יובש בנרתיק והפרעות בהופעת הווסת.

 

החוקרים מאוניברסיטת סנט אנדריוס שבסקוטלנד צילמו את פניהן של 56 סטודנטיות, בין הגילאים 18-24. במקביל, בדק צוות המחקר את רמות האסטרוגן בדגימות שתן, שאותן אסף מכל הסטודנטיות בדיוק בשלב של המחזור החודשי. בהמשך הציגו החוקרים את התמונות ל-29 מתנדבים, בתוכם 14 גברים ו-15 נשים, מהם ביקשו להעניק לבחורות שבתמונות ציונים על מידת נשיותן, בריאותן ויכולת הפיתוי שלהן.

 

מעיבוד הנתונים עלה כי אצל נשים שזכו לדירוג גבוה במבחן ההופעה החיצונית נמדדו גם רמות גבוהות של אסטרוגן. לדברי החוקרים, נשים אלה היו בעלות עיניים גדולות, מצח גדול, לסת קטנה ועדינה ושפתיים מלאות ובשרניות. הצטברות רקמות שומן באזורי הלחיים, המותניים והישבן היא תכונה נוספת העשויה לאפיין נשים אצלן רמות האסטרוגן גבוהות.

 

ד"ר מרים סמית, שעמדה בראש המחקר, ציינה כי חרף העובדה שהמחקר הנוכחי מצומצם, הוא נתמך במחקרים נוספים אשר הראו בברור כי צורת הגוף שלנו עשויה לרמוז על מידת הפריון שלנו. לעובדה שגברים מעדיפים נשים מושכות יש ככל הנראה תפקיד אבולוציוני חשוב, משום שהן בעלות סיכויים טובים יותר לפוריות גבוהה.

 

ויש גם טיפ לאלה שלא התברכו בנתונים שעושים את זה לגברים: שימוש באיפור. לדברי ד"ר סמית, האיפור מטשטש את סממני הפוריות החיצוניים ויכול (או עלול, מנקודת מבטו של הגבר) להוביל את הבחור היישר אל בין זרועותיה של אישה בעלת סיכויי פוריות נמוכים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
תנו מבט נוסף בשפתיים
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים