שתף קטע נבחר

סובל מבעיות זיקפה? לך לפסיכיאטר

חוקרים ביוון מצאו שכיחות גבוהה יותר של הפרעות פסיכיאטריות אצל הסובלים מבעיות זיקפה בינוניות עד חמורות. עם זאת, אלה ששיתפו את בנות הזוג בבעיה, נטו ללקות בסימפטומים קלים יותר של ההפרעה הנפשית

גברים הסובלים מבעיות זיקפה לוקים גם בהפרעות פסיכיאטריות בשכיחות גבוהה, כך מגלה מחקר שנערך ביוון. על המחקר החדש מדווח כתב העת Journal of Urology בגליונו החדש.

 

במחקר אותו ערכו צוות מדעני אוניברסיטת אריסטוטל בטסלוניק שביוון, נכללו 103 גברים הסובלים מאימפוטנציה בגילאי 20 עד 76. המשתתפים עברו סדרת מבדקים לאבחון הפרעות פסיכיאטריות. כל הגברים סבלו מבעיות זיקפה בינוניות עד קשות.

 

תוצאות המחקר גילו כי 63 אחוז מהגברים לקו בהפרעה פסיכיאטרית כלשהי. 25% אובחנו כסובלים מהפרעות דיכאוניות, 12% לקו בהפרעות חרדה, 7% לקו בדיכאון וחרדה, 6% אובחנו כסובלים מהפרעות אישיות, 4% סבלו מהפרעות פסיכוטיות, ו-10 אחוז נוספים סבלו מהפרעות פסיכיאטריות אחרות.

 

החוקרים דיווחו כי משך או חומרת בעיות הזיקפה לא השפיעו על הסיכוי ללקות בהפרעה הפסיכיאטרית או על חומרתה. מנגד, גברים ששיתפו את בנות זוגם בבעיית האין אונות נטו ללקות בתסמינים קלים יותר של ההפרעה הפסיכיאטרית בהשוואה לאלה ששמרו את הבעיה לעצמם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
אלו ששיתפו את נשותיהם בבעיה, סבלו פחות מבעיות פסיכיאטריות
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים