שתף קטע נבחר

ישראל: 20% מהילדים בגן סובלים מעודף משקל

בכנס לקידום בריאות ילדים נחשפו נתונים מדאיגים על מימדי השמנת היתר בקרב הילדים בישראל. יותר מחמישית מהילדים סובלים מהשמנת יתר כבר בגיל הגן. 22% מבני הנוער אוכלים צ'יפס מידי יום, 40% מהפעוטות צורכים משקאות ממותקים

ההשמנה של הילדים שלנו מתחילה כבר בגן: כנס שערכה חברת יוניליוור בשיתוף איגוד רופאי הילדים בישראל, חושף נתונים מדאיגים על מימדי ההשמנה אצל הקטנים. על פי נתוני הכנס כחמישית מילדי הגן סובלים מעודף משקל, ומצויים בסיכון גבוה להפוך למבוגרים שמנים.

 

בכנס חשפה הדיאטנית הראשית של ביה"ח הדסה, דורית אדלר, כי למעלה מ-20 אחוז ילדי ישראל סובלים מעודף משקל כבר בגיל הגן. 20 אחוז מהפעוטות בגילאי שנה עד שנתיים צורכים משקאות מוגזים וממותקים. לדברי אדלר, ילד המגיע לכיתה א' עם עודף משקל משמעותי, נמצא בסיכון של למעלה מ-50 אחוז להפוך למבוגר שמן.

 

עוד עולה כי שכיחות ההשמנה בקרב מתבגרים ישראלים היא מהגבוהות בעולם המערבי. בני הנוער הישראלים תופסים את המקום הראשון בעולם בצריכת משקאות ממותקים: 40 אחוז מהם צורכים שתייה ממותקת מידי יום.

 

אדלר גילתה עוד כי 22% מבני הנוער הישראלים אוכלים צ'יפס מידי יום. מחקר שפורסם החודש בכתב העת הבינלאומי לסרטן, מצא כי קיים קשר בין אכילת צ'יפס על ידי נערות בגילאים צעירים, לבין סיכון מוגבר ללקות בסרטן השד בבגרותם בשיעור של 27 אחוז.

 

בשני העשורים האחרונים עלה ב-50% מספרם של הילדים הסובלים ממשקל עודף. מחקר שנערך באוגוסט 2001 בארצות הברית מצא כי 22% מהילדים שגילם 7-6 הם בעלי משקל עודף ונמצאים בסיכון להשמנה בעתיד.

 

הנתונים האחרונים שהתפרסמו על אחוזי ההשמנה הגבוהים בקרב ילדים ובני נוער מיקמו את ישראל כחמישית בהשמנה עולמית של ילדים. סימן לכך הוא אחוז המתגייסים לצה"ל עם עודף משקל, שעולה מעשור לעשור: בשנות ה-80 רק 6.6% מהבנים שהתגייסו שקלו מעל 81 ק"ג, ואילו בשנת 2000 קפץ שיעורם ל-10.8%.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ילדי גן בישראל. ההשמנה מתחילה כאן
צילום: איי פי
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים