שתף קטע נבחר

אמבלייז סיסטמס נסגרת; תפטר 20 עובדים

פרסום ראשון: החברה מקבוצת אמבלייז של אלי רייפמן, שלא מוזגה עם ויקון, תפסיק את פעילותה בסוף החודש. הנהלת אמבלייז: החלטנו לסגור את יתרת הפעילות משיקולי עלות-תועלת, היות ולא צפויה ריווחית בטווח הבינוני

אמבלייז סיסטמס, מקבוצת אמבלייז של אלי רייפמן, צפויה להפסיק את פעילותה בסוף החודש ולפטר את 20 עובדיה. כך נודע ל-ynet. המדובר באותו חלק באמבלייז סיסטמס שלא מוזג עם חברת ויקון.

 

בחודש אוגוסט השנה רכשה אמבלייז את חברת ויקון, שפעלה בתחומי הזרמת וידיאו על גבי האינטרנט, ומיזגה את מרבית פעילות אמבלייז סיסטמס עם ויקון. 

 

אמבלייז סיסטמס, הפועלת בתחום פתרונות למולטימדיה סלולרית, היוותה את הבסיס לקבוצת אמבלייז, אך כיום היקף פעילותה אינו מהותי בקבוצה, אשר מונה 5 חברות בנות: אורקה, אמבלייז מובייל, וויז'ואל דיפנס, אמבלייז-ויקון ואדמיינד. 

 

מהנהלת אמבלייז נמסר: "הטכנולוגיות, הקניין הרוחני והמוצרים של אמבלייז סיסטמס, שהיוו מקור החברה מיסודה, פוזרו והוטמעו במהלך השנים ביחידותיה השונות של קבוצת אמבלייז ומהווים היום את הגרעין הטכנולוגי של הקבוצה".

 

"אמבלייז החליטה לסגור את יתרת הפעילות, המונה כ-20 עובדים מתוך 600 בקבוצה, כחלק משיקולי עלות-תועלת היות והנהלת הקבוצה לא ראתה אפשרות להפוך את הפעילות לריווחית בטווח הבינוני". בחברה ביקשו להבהיר כי סגירת הפעילות לא תשפיע על תוצאות החברה, ביצועיה או אופי פעילותה.

  

קבוצת אמבלייז, אשר נוסדה ב-1994 כחברת גיאו, הנפיקה לראשונה ב-1996 את מניותיה בבורסת ה-AIM בלונדון. בשנת 1998 ביצעה החברה הנפקה שנייה, ובפברואר 2000 השלימה גיוס הון בהיקף של כ-400 מיליון דולר, לפי שווי חברה של 4.4 מיליארד דולר, מהגיוסים הגדולים שביצעה חברה ישראלית.

 

בשנת 2000 מחיר מניית אמבלייז הרקיע לשיא של 37 ליש"ט, אשר שיקף לחברה שווי של 8 מיליארד דולר. כיום נסחרת אמבלייז בבורסה הראשית של לונדון לפי שווי של 350 מיליון דולר. לקבוצת אמבלייז כ-100 לקוחות, והיא צפויה לסיים את שנת 2005 עם הכנסות של 120 מיליון דולר. 

 

המידע הראשוני לידיעה הגיע באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים