שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אוסטאופורוזיס בנשים: יותר חולות בי-ם מאשר בת"א

  סקר חדש מצא כי שיעור הנשים הלוקות באוסטאופורוזיס גבוה יותר באיזור ירושלים והשפלה, בהשוואה לתל אביב או צפון הארץ

  נשים מעל גיל 50 מאיזור ירושלים והשפלה סובלות יותר מאוסטאופורוזיס, בהשוואה לנשים מאיזור ת"א, חיפה והצפון, כך עולה מסקר ארצי חדש שהזמינה חברת MSD יצרנית התרופה "פוסלאן". עוד עולה מהסקר כי רוב הרופאים אינם שולחים מיוזמתם את המטופלות לאבחון המחלה.

   

  הסקר נערך בקרב 3,519 משיבות בגילאי 50 ומעלה. באזור השפלה 39.3 אחוז מהנשים בגיל 50 ומעלה שנבדקו בבדיקת צפיפות עצם, במסגרת הסקר

  הארצי, נמצאו סובלות מאוסטיאופורוזיס, וזאת לעומת הממוצע הארצי שהתקבל בסקר זה , העומד על 29 אחוז של נשים בלבד. מדובר בנשים שאינן מטופלות בטיפול תרופתי כלשהו לאוסטאופורוזיס. קרוב למחצית מהנשים הללו הסובלות מאוסטאופורוזיס, נבדקו בעבר בבדיקת צפיפות עצם ולמרות זאת הן אינן מטופלות.

   

  באזור ירושלים המצב דומה: 36.6 אחוז מכלל הנשים בגיל 50 ומעלה שנבדקו במסגרת אותו סקר נמצאו סובלות מאוסטיאופורוזיס. אחוז זה גבוה באופן מובהק מהממוצע הארצי, העומד כאמור על 29 אחוז. גם במקרה זה מדובר בנשים שאינן מטופלות בטיפול תרופתי לאוסטיאופורוזיס. קרוב ל-40 אחוז מנשים אלה שסובלות מאוסטאופורוזיס ואינן מטופלות בתרופות, ביצעו בעבר בדיקת צפיפות עצם ולמרות זאת הן אינן מטופלות.

   

  באזור ת"א והמרכז ובאיזור חיפה והצפון שיעור הנשים מעל גיל 50 שאינן מטופלות בטיפול תרופתי ונמצאו סובלות מאוסטיאופורוזיס, עומד על 26 אחוז (ת"א) ו- 27 אחוז (חיפה). שיעור זה הינו נמוך מעט מהממוצע הארצי, ומתוכו קרוב לשליש מהנשים ביצעו בעבר בדיקות צפיפות עצם ולמרות זאת אינן מטופלות בתרופות. 

   

  עוד נמצא כי 46 אחוז מאוכלוסיית הנשים בנות 50 ומעלה שאינן מקבלות טיפול לא שוחחו מעולם עם הרופא שלהן על הסיכון לחלות באוסטיאופורוזיס. רק 11

  אחוז מהנשים ציינו כי הרופא יזם עימן שיחה בנושא. ככל שהשכלת הנשים עולה – עולה שיעור הפונות לרופא ביוזמתן, בבקשה למידע ולטיפול.

   

  רוב הנשים הנשאלות ציינו את הפסקת המחזור החודשי של האישה כגורם סיכון ראשון במעלה להופעת המחלה. רק 26 אחוז ידעו כי שברים קודמים מגבירים את הסיכון לשבר נוסף גם באיברים אחרים. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  אוסטאופורוזיס. רוב הנשים אינן מטופלות
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים