שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: את בהריון ולחוצה? יש לך סיכוי ללדת בת
  חוקרים בארה"ב מצאו כי בזמן לחץ הגוף מבצע תהליך ברירה ומסלק עוברים זכרים. ההשערה: הגוף אינו מותיר זכרים פגיעים שאין להם סיכוי לשרוד מחוץ לרחם

  נשים הרות הנמצאות בלחץ מעלות את סיכוייהן ללדת בנות: חוקרים בארה"ב מצאו כי הלחץ קוטל את העוברים בעלי המטען הזכרי, באופן שאינו ברור עדיין. על הממצאים החדשים מדווח כתב העת Proceedings of Sciences בגיליון האחרון.

   

  בזמן לחץ מייצרת הכליה כמויות גדולות יותר של הורמון הלחץ קורטיזול. עד כה שיערו החוקרים כי הורמון זה פוגע בעוברים זכרים. מנגד, עוברים ממין
  נקבה עמידים יותר להורמון, ושורדים אותו ללא פגע. כך או כך, נראה כי העוברים הזכרים חלשים יותר מעוברים נקבות מסיבות לא ידועות, והסיכוי שלהם באופן כללי לשרוד ברחם - נמוך יותר.

   

  במחקר החדש בדקו מדעני אוניברסיטת קליפורניה נתוני לידות בשוודיה בין השנים 1751 עד 1912, ומצאו ירידה ניכרת במספר לידות הבנים אצל נשים שבזמן ההריון היו נתונות בלחץ. ולמה בחרו החוקרים לחקור דווקא בשוודיה? משני טעמים: האחד הוא רישומים מדויקים של לידות לאורך השנים. השני - מדובר במדינה שחוותה משברים אקונומיים וחברתיים חמורים בשל תנאי אקלים קשים ומלחמות שפרצו במהלך המאה הקודמת. משום כך, תיקים רפואיים אלה, קבעו החוקרים, מייצגים סיטואציה של הריון בתנאי לחץ חמורים.

   

  החוקרים משערים כי גופה של האישה בזמן לחץ אינו מותיר מקום לעוברים חולים, ולכן הוא קוטל אותם, במקום להשאירם ברחם עד ללידה. לטענתם, גוף האישה מבצע סלקציה בעוברים, ומסלק מתוכו את חסרי הסיכוי לשרוד לאחר הלידה.

   

  "המחקר שלנו מוכיח שלא צריך ללכת למוזיאון להיסטוריה כדי לגלות את תהליך הברירה הטבעית", אמר ראש צוות החוקרים, ד"ר ראלף קטלנו, "קיים קשר הדוק בין בריאות הילדים ששרדו את תהליך ההריון, לבין מינם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים