שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: לילדים חולי אסתמה יש נטייה לאלימות
  מחקר חדש מגלה כי ילדים חולי אסתמה נוטים להיות מעורבים יותר בקטטות וסובלים מבעיות התנהגות. השערת החוקרים: ההורים מתמקדים בבעיה הרפואית ולא בלחץ הנפשי של הילד החולה, ואינם מציבים לו גבולות

  ילדים חולי אסתמה הסובלים מהתקפי קוצר נשימה תכופים וזקוקים לטיפול תרופתי קבוע, נוטים יותר להשתתף בקטטות ומגלים בעיות התנהגותיות חמורות, בהשוואה לילדים הסובלים מאסתמה בדרגת חומרה קלה, כך מצא מחקר חדש שנערך באוניברסיטת רוצ'סטר שבניו יורק.

   

  המחקר, שפורסם באחרונה בכתב העת לרפואת ילדים Pediatrics, כלל 1,619 ילדים. 15% מהם לקו בתסמיני אסתמה הכוללים צפצופים, שיעול או קוצר נשימה.

  8% מהנבדקים לקו בהתקפי קוצר נשימה תכופים שהעירו אותם משנתם לפחות אחת לחודש, וחייבו ביקור בחדר מיון יותר משלוש פעמים בשנה.

   

  מהתוצאות עלה כי הילדים שסבלו מאסתמה בדרגת חומרה גבוהה היו בעלי כישורים חברתיים ירודים, שהתבטאו בין היתר במעורבות בקטטות, בהצקות ובפגיעה בילדים סביבם, זאת בהשוואה לילדים בריאים או לכאלה שלקו באסתמה בדרגת חומרה בינונית עד קלה. במבדקי מיומנות וכישורים שכליים, השיגו האסתמטיים הקשים ציונים נמוכים ביכולת הריכוז וגילו התנהגות חרדתית.

   

  לחוקרים עדיין לא ברור מה במחלת האסתמה גורם לפגיעה בכישורים החברתיים, אולם ההשערה היא שבני משפחתו של הילד החולה מתמקדת יותר בטיפול הרפואי ופחות בהיבטים הנפשיים של הילד, למרות שאסתמה קשורה מאוד למצב נפשי. 

   

  כך או כך המליצו החוקרים להורים, לגננות ולמורים להגביר את תשומת הלב לבעיות ההתנהגות של חולי האסתמה. "על ההורים להציב גבולות נאותים בפני הילדים חולי האסתמה הסובלים מבעיות התנהגות, כמו לכל הילדים בני גילם", סיכמו החוקרים, "ובנוסף, לבקש סיוע והדרכה מיועץ בית הספר, מהמורה או מרופא הילדים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים