שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גמלאים בכושר: רוב בני ה-60 מבצעים פעילות גופנית

  סקר חדש מגלה כי בני ה-60 מקפידים לבצע פעילות גופנית. רובם הולכים ברגל, היתר שוחים, מבצעים התעמלות, או מבקרים במכון הכושר

  מי אמר שהחיים נגמרים בגיל 60? קצת אחרי המהפך הפוליטי של הגמלאים, מגלה סקר חדש שבני הגיל השלישי דואגים לא רק לפנסיה אלא גם לכושר. מהסקר שערך מכון גאוקרטוגרפיה עבור פרוייקט הדיור המוגן "הבית ברמת השרון", עולה כי בני ה-60 ומעלה הולכים ברגל, שוחים, וגם מנויים בחדר הכושר.

   

  הסקר נערך בקרב 329 איש בגילאי 60 ומעלה. השאלות שהועלו בסקר בחנו האם בני גיל 60 ומעלה נוהגים לבצע פעילות גופנית כלשהי, מה מניע אותם ומהי הפעילות הגופנית העיקרית שהם מקיימים. מתוצאות הסקר עולה כי 63.8% מקרב בני ה 60 ומעלה נוהגים לבצע פעילות גופנית כלשהי.

   

  31 אחוז מהמשיבים ציינו כי מאז ומתמיד הם מקפידים לבצע פעילות גופנית כלשהי ואילו רק 16% מבין המשיבים ציינו שהם החלו לעסוק בפעילות גופנית בעקבות המלצת רופא. 9% אמרו כי יש להם יותר זמן מאז שיצאו לפנסיה. עוד עולה מהסקר ע כי גברים נוהגים לערוך פעילות גופנית יותר מאשר נשים: 68% בקרב הגברים לעומת 60% בקרב הנשים. ואיזו פעילות גופנית עדיפה? הרוב (63%) נוהגים ללכת ברגל, 13% מקפידים על שחיה, 10% מבצעים התעמלות, וכ-12% מעדיפים את מכון הכושר.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רוני שיצר
  גמלאים. שומרים על כושר
  צילום: רוני שיצר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים