שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהשנה הבאה: בלי ממתקים ומשקאות ממותקים בבי"ס

  בעקבות ארה"ב, גם משרד החינוך הישראלי החליט כי מהשנה הבאה לא ניתן יהיה לקנות בבתי הספר קולה, משקאות ממותקים, עוגות וחטיפי שוקולד. 'ידיעות אחרונות' מפרסם הבוקר כי במקום המזונות המשמינים, מזנוני בתי הספר יידרשו להקפיד על מכירת מזונות בריאים ובהם חטיפי אנרגיה, מיצים טבעיים וכריכים מחיטה מלאה

  שבוע לאחר החלטת חברות המשקאות 'קוקה קולה' ו'פפסי' להפסיק את שיווק המשקאות המתוקים בבתי הספר בארה"ב (ראו מסגרת), מפרסם הבוקר "ידיעות אחרונות" כי גם משרד החינוך הישראלי יאסור על מכירת ממתקים, חטיפים, כריכים עם שוקולד, לחם שאינו

  מחיטה מלאה ושתייה מתוקה ומוגזת בשטח המוסד החינוכי.

  מדובר בתוכנית לאומית שמוביל משרד החינוך למניעת השמנה בקרב הנוער, ובכוונתו לפעול ליישומה כבר בשנת הלימודים הקרובה.

   

  על פי התוכנית, המזנונים בבתי הספר יידרשו להימנע ממכירת המוצרים הללו, וגם תכולת המכונות האוטומטיות תוחלף – כך שיימכר רק מזון איכותי העונה על צורכיהם התזונתיים והבריאותיים של התלמידים. כך למשל, במקום עוגות אישיות יימכרו כריכים מחיטה מלאה. את מקומם של הקולה והמשקאות המוגזים יתפסו מיצים טבעיים, וחטיפי השוקולד ייעלמו לטובת חטיפי אנרגיה עתירי סיבים תזונתיים ויטמינים ומינרלים.

   

  לדברי עירית ליבנה, המפקחת על הבריאות במשרד החינוך, כבר עתה 12% מהתלמידים סובלים מעודף משקל, ואם התופעה לא תטופל ברמה הלאומית - המצב ילך ויחמיר. להערכתה, בתוך שבע שנים ימוקמו ילדי ישראל בשורה אחת עם המדינות המובילות בשיעור התלמידים בעלי עודף משקל.

    

  "מצד אחד מחנכים את הילדים לאכול מזון בריא, ומצד שני מוצבים בכל בתי הספר התיכוניים, במרבית חטיבות הביניים וב-10% מבתי הספר היסודיים מכונות לממכר מזון משמין ולא בריא", מדגישה ליבנה. "מדובר בגילאים קריטיים להשמנה, ובנוסף יש לכך השלכות עתידיות על בריאותם כמבוגרים".

    

  בינתיים, קוראת ליבנה להורים לשתף פעולה: לא לתת לילדיהם כסף לבזבוזים על חטיפים ועל ממתקים שאינם בריאים ולדאוג לכך שילדיהם יהיו פעילים מבחינה גופנית. אנשי הפיקוח על הבריאות במשרד החינוך הסבירו, כי תזונה מאוזנת בתקופת הילדות וההתבגרות מסייעת להתפתחות תקינה, לשיפור תהליכי למידה ולפיתוח כישורים חברתיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלית קוסובסקי
  לא בבית ספרנו. מכונות לממכר משקאות מוגזים
  צילום: גלית קוסובסקי
  צילום: סי די בנק
  התחליף: מיצים טבעיים ומזינים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים