שתף קטע נבחר

מדענים איראנים: פיתחנו תרופה לאיידס

לטענת גורמים באיראן מדענים מקומיים פיתחו תרופה המחזקת את המערכת החיסונית ועוזרת בהתמודדות עם מחלת האיידס. נשיא איראן אף רמז כי אכן הושגה התפתחות בנושא אך עדיין לא בשלו התנאים להכריז על כך

מדענים באיראן פיתחו תרופה לפיקוח על מחלת האיידס, כך דיווחה הבוקר סוכנות הידיעות האיראנית "פארס". כבר בשבוע שעבר הבטיח שר הבריאות האיראני חדשות טובות בנושא, אך בשלב זה לא ברור עדיין על מה מבוססת התרופה ובאיזו שיטת טיפול מדובר.

 

הבוקר נאם נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, באוניברסיטת טהרן ורמז כי אכן הושגה התפתחות בנושא אך עדיין לא בשלו התנאים להכריז על כך. לדבריו: "חלה התקדמות בתחום פיתוח התרופות, אם נודיע על כך תהיה זו התפתחות עצומה, אך בשלב זה אין לנו את היכולת לענות לכל השאלות בנושא, ועלינו להמשיך לעסוק בבדיקת ההיבטים השונים".

 

על פי הדיווח, התרופה החדשה, שאין לה מקבילה בעולם, פותחה על ידי חוקרי האוניברסיטה ללימודי רפואה בטהרן. תוצאות הניסויים שערכו הראו ששימוש בתרופה גורם לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף ולהתמודדות טובה יותר עם נגיף האיידס.

 

המחקר בנושא התרופה לאיידס החל עוד בתקופת כהונתו של הנשיא לשעבר מוחמד חתאמי. מוחמד פרהאדי, מי שהיה שר הבריאות בממשלת חתאמי, אישר הבוקר בראיון לעיתון "אעתמאד מלי" כי אכן פותחה תרופה לאיידס ואמר שפיתוחה נמצא בשלבים האחרונים. לדבריו, צפוי שהתרופה תעזור לא רק לחולי איידס אלא לחולים עם בעיות במערכת החיסונית.

 

פראהדי, שעמד בראש צוות החוקרים, אמר שהצוות כלל 60 חוקרים ומדענים

 איראנים וזרים אשר שיתפו פעולה ביניהם והגיעו לבסוף לתגלית המדעית הזאת.

 

פרטים נוספים ומידע מדויק על ההישג יימסרו בטקס בו ינכחו נשיא איראן, שר הבריאות האיראני וגורמים בכירים נוספים במידנה. בטקס ימסור ראש צוות המחקר פרטים על התגלית החדשה.

 

על פי דיווח סוכנות הידיעות "פארס" ידוע כיום על 13,357 חולי איידס באיראן, כאשר ההערכה כי מספרם האמיתי הוא 70 אלף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
גם אטום, גם איידס
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים