שתף קטע נבחר

אינטל מפטרת 10,500 עובדים ברחבי העולם

אינטל, יצרנית השבבים הגדולה בעולם, הודיעה הלילה (ג') כי תפטר 10,500 עובדים, המהווים כ-10% מכוח העבודה שלה, בתוך שנה. עיקר המפוטרים השנה יהיו בדרגי הניהול, השיווק ועובדי טכנולוגיית המידע וב-2007 יכללו הפיטורים גם עובדי ייצור. אינטל מעסיקה בישראל כ-6,700 עובדים והפיטורים יחולו גם עובדי החברה בארץ

אינטל, יצרנית השבבים הגדולה בעולם, הודיעה הלילה כי תפטר 10,500 או 10% מכוח העבודה שלה ברחבי העולם המונה כ-100 אלף עובדים. בכלל זה עלולה החברה לפטר גם כ-650 מתוך כוח האדם שלה בישראל, אך טרם נמסרה הודעה מפורטת על חלוקת נטל הפיטורים בין מפעלי אינטל השונים בעולם.

 

בהודעת החברה נכתב כי הפיטורים יושלמו בתוך שנה, באמצע 2007, כחלק מרה-ארגון בחברה, שמטרתו להפוך את החברה לתחרותית יותר. רוב המשרות שיקוצצו עוד השנה יהיו בתחומי ההנהלה, המכירות וטכנולוגיות המידע. ב-2007 יכללו הפיטורים גם עובדי ייצור. 

 

אינטל הודיעה כי צמצום כוח האדם בחברה יביא לחיסכון של 2 מיליארד דולר בר ב-2007 אשר יגדל לחיסכון של 3 מיליארד דולר ב-2008.

 

פיטורים צפויים גם בישראל

הפיטורים באינטל יכללו גם את עובדי החברה בישראל, אך עדיין לא ברור כמה ישראלים יפוטרו. אינטל מעסיקה בישראל כ- כ-6,700 עובדים ישירים ועוד כמה אלפי עובדים חיצוניים. על פי הערכות שיעור הפיטורים בישראל יהיה נמוך יחסית לשיעור המפוטרים בעולם.

 

פול אוטליני, מנכ"ל אינטל, מוביל את ארגון מחדש במבנה בחברה על רקע חשש מפגיעה ברווחיות החברה. במסגרת הארגון מחדש בחברה אינטל מצמצמת היקפי פעילות ואף מוכרת פעילויות, כך לדוגמה בסוף חודש יוני 2006 מכרה אינטל את פעילות מעבדי התקשורת והיישומים לחברת מארוול ב-600 מיליון דולר.

 

אינטל פועלת בישראל משנת 1974, ופעילות החברה בארץ מתמקדת בעיקר בפיתוח וייצור מוצרי רשת ותקשורת ומיקרו מעבדים. לחברה בישראל 5 מרכזי פיתוח בחיפה, יקום, ירושלים, יוקנעם ופתח תקווה (לא כולל הפעילות בפתח תקווה שנמכרה לאחרונה למארוול) ו- 2 מפעלי ייצור (קריית גת וירושלים).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פול אוטליני מנכ"ל אינטל
צילום: איי פי
מומלצים