שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משה קפטן יכהן כמנהל אמנותי זמני של המדיטק

  קפטן יחליף את רזי אמיתי, שמלווה את המדיטק מימי טרום הקמתו. בשבועות הקרובים יציג קפטן את רפרטואר העונה החדשה של התיאטרון

  הבמאי משה קפטן מונה כמנהל אמנותי זמני של המדיטק, כך נודע ל-ynet. קפטן יחליף בתפקיד את רזי אמיתי, שמלווה את המדיטק מימי טרום הקמתו כיועץ אמנותי וכיהן מאז פתח המרכז את שעריו כמנהל אמנותי ומנכ"ל. את תפקיד מנכ"ל המדיטק ממלא מתחילת החודש מנהל ההפקות של המרכז, אורן יצחקי.

  בעיריית חולון מאשרים את המידע אך מדגישים כי אין מדובר בפיטוריו של אמיתי או בהתפטרותו וכי לעת עתה המינויים הם זמניים בלבד.

   

  נורית בייסקי, דוברת העירייה, אמרה בתגובה: "העירייה קיבלה לידיה דו"ח של חברה לייעוץ ארגוני שעשתה ביקורת בחברה העירונית שאחראית על גופי התרבות בעיר. הדו"ח המליץ, בין היתר, להפריד בין תפקיד המנכ"ל והמנהל האמנותי במדיטק. הדו"ח לא התייחס לנושא במובן הפרסונלי אלא ברמת המבנה הארגוני. הדו"ח הוצג בפני חברי הדירקטוריון של החברה העירונית ואומץ על ידם. בין ההמלצות דובר על איוש תפקיד המנכ"ל על ידי אדם מהתחום השיווקי-עסקי ולאו דווקא מהתיאטרון. לצדו, ביקש הדו"ח, למנות מנהל אמנותי. מאחר שרזי אמיתי הוא איש תיאטרון מוכשר, בעל זכויות רבות ומי שמיצב את המדיטק כאחד המרכזים המובילים בתחום תיאטרון הילדים והנוער בארץ, העלינו את האפשרות שהוא ימשיך לכהן כמנהל אמנותי. העירייה מינתה ועדה לחיפוש מנכ"ל שנפגשת בימים אלה עם מועמדים. רזי צבר הרבה ימי חופשה והחליט לנצל אותם במשך תקופת הביניים. כיוון שמדובר במספר שבועות ומתוך רצון שלא לפגוע בפעילות השוטפת, מונו לתקופת היעדרותו מנכ"ל זמני ומנהל אמנותי. רזי לא פוטר ולא התפטר. אנחנו מחכים שהוא יחזור מהחופשה".

   

  את תגובתו של אמיתי לא ניתן היה להשיג, אך גורמים המקורבים אליו משערים כי עם חזרתו הוא יודיע על פרישתו מהמוסד שליווה מימי בראשיתו. "סביר להניח שהוא לא יחזור למדיטק. הוא קיבל את הדו"ח מאד קשה", הם אומרים.

   

  סימן נוסף שמבשר ככל הנראה על הפרדת כוחות קשור בעיתוי המינויים הזמניים. בשבועות הקרובים עתיד להיקבע הרפרטואר של עונת התיאטרון החדשה במדיטק. את הרפרטואר יגבש, כך מאשרים בעירייה, המנהל האמנותי הזמני. "בניית הרפרטואר של העונה החדשה אכן הופקדה בידיו של משה קפטן", מאשרת בייסקי, "קפטן היה מעורב לאורך השנים בעשייה במדיטק. הוא ביים אצלנו שלוש הפקות והמינוי היה אך טבעי".

   

  מאחורי הקלעים אומרים: "אמיתי, שהיה מעורב בעשייה התיאטרונית במדיטק בכל שלביה, לא היה מוותר על בניית רפרטואר אלא אם היה ברור לו שהוא לא חוזר למדיטק".

   

  בימים אלה, כאמור, מקיימים חברי הוועדה לאיתור מנכ"ל פגישות עם מועמדים לתפקיד. עם איוש המשרה ימונה למדיטק גם מנהל אמנותי קבוע שיעבוד בכפיפה למנכ"ל.

   

  בתגובה למינוי אמר קפטן ל-ynet: "אני מאד מכבד, מוקיר ומעריך את רזי אמיתי. התרומה שלו לעולם התיאטרון לילדים ולנוער אדירה ואת מה שהוא עשה במדיטק אף אחד לא יכול לקחת ממנו. הוא עשה עבודה יוצאת דופן במיזם עירוני מבורך והוציא תחת ידיו תיאטרון איכותי מאין כמוהו. אני שמח להושיט יד למדיטק ולעלות על העגלה הזו. מבחינתי זו הוקרת תודה על שלוש הפקות מוצלחות מאוד שעשיתי שם. אני מקווה שנצא לדרך צלחה ושנמשיך את פועלו של רזי".

   

  קפטן, שמזוהה בין היתר עם הפקות שביים בערוץ הילדים, הצגות חנוכה מצליחות ("תום סוייר והקלברי פין", "אלאדין ומנורת הקסמים"), הפקות בימתיות לסדרות הארגנטינאיות "פלורסיינטה" ו"המורדים" ומחזות הזמר "צלילי המוזיקה" ו"כמו בסרט", כיהן ארבע עונות כמנכ"ל ומנהל אמנותי של מרכז הבמה בגני תקווה.

  "התפקיד שלי במרכז הבמה היה קניינות של הצגות בעוד שבתפקיד החדש אני למעשה עובר לצד שמספק הצגות לקניינים", הוא אומר, "כמי שמכיר קניינים אני חושב שיש לי יכולת לתרום מעבר לפן היצירתי גם מהבחינה השיווקית. זה חשוב לא פחות, אחרי הכל אנחנו עושים הצגות בשביל שהקהל יקנה להן כרטיסים".

   

  על השאלה האם המינוי החדש יצמצם את פועלו כבמאי משיב קפטן: "חד משמעית, לא!". קפטן שב ומדגיש כי מדובר במינוי זמני ואומר: "במגבלות המינוי הזמני אתרום ככל יכולתי. במידה והמינוי יהפוך קבוע אצטרף לצוות שיידרש לשינוי בתפיסת השיווק של התיאטרון. כיוון שאני בא מהתיאטרון המסחרי אני רואה חשיבות רבה לתחום השיווק".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שרון בק
  קפטן. יגבש את הרפרטואר החדש
  צילום: שרון בק
  לאתר ההטבות
  מומלצים