שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לאומי: הבורסה תמשיך לעלות בטווח הארוך

  כלכלני לאומי צופים כי המסחר בבורסה יתאפיין בתנודתיות בטווח הקצר, אך יחזור לעליות בטווח הארוך. הדולר צפוי להיסחר מול השקל בהתאם למגמות המסחר בעולם

  כלכלני לאומי ממשיכים לשמור על אופטימיות לגבי המשך העליות בבורסה בטווח הארוך. לדבריהם, בטווח הקצר יתאפיין המסחר בבורסה בתנודתיות רבה, וכיוונו יושפע מנתוני מאקרו, מהתפתחויות פוליטיות בישראל וממגמת המסחר מעבר לים.

   

  עם זאת, אומרים כלכלני לאומי כי על רקע החששות להאטה בכלכלת ארה"ב, רמות המחירים בשוק ורמת הסיכון הגלומה בהשקעה בו, עולה חשיבותה של הסלקטיביות בבחירת המניות להשקעה.

   

  השבוע החולף נפתח בירידות שערים חדות, אך המגמה התהפכה כבר ביום שני. השבוע הינו השבוע השישי ברציפות בו רושם מדד המעו"ף עליות. המשקיעים

  חששו מההשלכות הפוליטיות של פרסום המסקנות הראשוניות מדו"ח ועדת וינוגרד, אך העליות נמשכו למרות הפרסום.

   

  כלכלני לאומי מציינים שמחזור המסחר היומי הממוצע הסתכם השבוע בכ-2.33 מיליארד שקל, המשקף עלייה של כ-30% לעומת המחזור הממוצע שנרשם מתחילת השנה. לדבריהם, דווקא העלייה, אשר בימים כתיקונם נתפסת כתומכת באיתנות השוק, מצביעה על עלייה ברמת הסיכון הנגזרת מהשקעה בשוק המקומי.

   

  הדולר התחזק מעט השבוע מול שקל, על רקע המגמה העולמית ופרסום דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד. כלכלני לאומי צופים כי ללא התפתחויות משמעותיות בזירה הביטחונית והגיאו-פוליטית, ימשיך הדולר להיסחר מול השקל בהתאם למגמות המסחר בעולם.

   

  לדבריהם, בטווח הבינוני והארוך ימשיך הגירעון במאזן התשלומים של ארה"ב וגיוון יתרות המטבע של הבנקים המרכזיים המובילים להשפיע בכיוון של היחלשות המטבע האמריקני בעולם. בישראל, חוסנו היחסי של המשק המקומי, המשך הצמיחה וההשקעות הזרות, צפוי להמשיך ולתמוך בשקל.

   

  צפי לצמיחה של 5%

  בנוסף, פרסם השבוע משרד האוצר סקירה כלכלית המסכמת את שנת 2006 ומעדכנת את התחזית ל-2007, לפיה השנה צפויה צמיחה של 5%, גידול בשכר הריאלי והמשך ירידה באבטלה לכ-7.4% בממוצע. עוד צופה האוצר כי הגירעון השנה יהיה נמוך מהיעד, וכי הצריכה הפרטית תגדל בכ-4.9%.

   

  חברת טבע, שפרסמה דו"חות, פספסה את תחזיות האנליסטים במכירות, אך הכתה אותן ברווחיות גולמית, והעלתה את תחזית הרווח לשנת 2007. בנוסף, הכריזה החברה על תשלום דיבידנד בגין הרבעון הראשון של 2007 בשיעור של 0.4 שקלים למניה. מניית החברה עלתה בכ-3% בבורסה בת"א, ובארה"ב עלתה המנייה ב-1.6%.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים