שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  דנונה מפרקת את השותפות עם מי עדן באירופה

  מי עדן תרכוש את חלקה של דנונה במיזם האירופאי המשותף ותשלם 86 מיליון אירו בתמורה ל-59% מהמניות שבידי דנונה. בנוסף, תרכוש מי עדן מדנונה את אחזקותיה במעיינות עדן (כ-19%) תמורת 10 מיליון אירו

  לאחר 4 שנים של שותפות עם דנונה, מפרקת מי עדן את השותפות עם ענקית המזון האירופית ורוכשת את אחזקות דנונה במיזם עדן-דנונה באירופה. על פי העסקה, תחזיק מי עדן ב-100% ממניות המיזם, שנרכש על פי שווי של 210 מיליון אירו.

   

  במסגרת העסקה, תשלם מי עדן לדנונה 86 מיליון אירו בתמורה ל-59% ממניות המיזם (מלוא אחזקותיה של דנונה). בנוסף, תרכוש מי עדן מדנונה את אחזקותיה במעיינות עדן (כ-19%) תמורת 10 מיליון אירו.

   

  דוברי מי עדן ציינו כי החלטת דנונה למכור את המיזם מהווה עבור מי עדן הזדמנות עסקית להמשיך ולהרחיב את עסקיה מעבר לים, ליצירת ערך לבעלי

  המניות, מעבר לערך הגלום בפעילות מי עדן בישראל. זאת בהתחשב בעובדה, כי תחום המים המינרליים בכדים הוא ליבת העסקים של מי עדן.

   

  רוני נפתלי: נמשיך לבד את הפעילות באירופה

  רוני נפתלי יו"ר דירקטוריון מי עדן מסר: "מי עדן אירופה זוהי חברה שהקמנו, בנינו וניהלנו עם האנשים שלנו, בידע שלנו ברוח שלנו ועל פי הערכים שלנו. מי עדן היא המקור וההשראה לחברה הזו. היום, מי עדן אירופה נושאת ב-17 ארצות את המותג שלנו. זה אך טבעי שאנחנו נמשיך להוביל את החברה ונהיה מחוייבים להמשך הצלחתה"

   

  החברה, נכנסה לראשונה לשוק האירופאי בשנת 1997 בפולין. למדינה השנייה באירופה - שוויץ - נכנסה מי עדן ב-1999, ואז הפכה את שוויץ גם למטה הראשי של החברה האירופאית.

   

  באפריל 2003 הקימה החברה עם קבוצת דנונה את המיזם המשותף - The Danone Springs of EDEN. דנונה החזיקה במיזם נתח של כ-59% עם אופציה לרכישה מלאה של אחזקות מי עדן במיזם החל מינואר 2008. כיום, משרתת החברה  כחצי מליון לקוחות באמצעות כ-120 סניפים באירופה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יחסי ציבור שטרן אריאלי
  רוני נפתלי, יו"ר מי עדן
  צילום: יחסי ציבור שטרן אריאלי
  מומלצים