שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נכסים ובניין, זינוק של 52% ברווח הנקי ברבעון

  הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון - 56 מיליון שקל. הכנסות החברה עלו עם זאת רק ב-2%, מרביתן מהשכרת מבנים. ירידה נרשמה בהכנסות ממכירת דירות. במקביל מדווחת החברה הבוקר כי היא מנהלת מו"מ לרכישת 50% מהזכויות ב13 נכסים בארה"ב בהשקעה של 123 מיליון דולר

  קבוצת נכסים ובנין, זרוע הנדל"ן מקבוצת אי.די.בי  של נוחי דנקנר, מסכמת הבוקר (ג') את הרבעון הראשון של 2007 עם זינוק של 52% ברווח הנקי שהסתכם מתחילת השנה ב-56 מיליון שקל (לעומת 37 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד).

   

  הכנסות הקבוצה ברבעון, לעומת זאת, עלו ב-2% בלבד והסתכמו ב-196 מיליון שקל, לעומת 193 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2006. מרבית ההכנסות מהשכרת נכסים ושרותי אחסון (102 מיליון שקל, לעומת 86 מיליון שקל אשתקד, גידול של 19%).

   

  הכנסות החברה ממכירת דירות ומקרקעין ירדו הרבעון ב-575 והסתכמו ב58 מיליון שקל, לעומת 91 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מהחברה נמסר כי הירידה נובעת מעיתוי הזקיפה להכנסות הנובע מכללי יישום תקני החשבונאות החדשים.

   

  השקעות הקבוצה בייזום פרויקטים בחו"ל ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב-140 מיליון שקל, מרביתן בהודו.

   

  הערכת השווי ההוגן של נכסי הנדל"ן להשקעה של הקבוצה עומדת נכון לינואר 2007 על  4.6 מיליארד שקל. היקף הנכסים המניבים של החברה בישראל ובחו"ל עומד על 1.4 מיליון מ"ר. בנוסף, לחברה נכסים מניבים בהיקף של 220 אלף מ"ר בשלבי תכנון ובניה בישראל.

   

  מו"מ לרכישת 13 נכסים בארה"ב

  בנוסף מדווחת החברה הבוקר כי היא מנהלת משא ומתן עם שותף מקומי לרכישת מחצית מהזכויות ב-13 נכסים מניבים בארה"ב, בתמורה ל-123 מיליון דולר.

   

  הנכסים ההמשמשים למשרדים ולתעשייה קלה, מתפרסים על פני 9 מדינות במרכז ומזרח ארה"ב וממוקמים בקרבת דרכים וצמתים ראשיות ובסמוך למרכזים מסחריים ולאזורי תעסוקה. הנכסים, משתרעים על פני 710 דונם ומושכרים לתקופות ארוכות של 11-18 שנים, בתפוסה של 100%.

   

  מרבית הרכישה (90%) תמומן באמצעות הלוואת נון ריקורס לטווח ארוך, יתרת התשלום - 6 מיליון דולר, תועבר מההון העצמי של החברה.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דן לב
  סגי איתן, מנכ"ל נכסים ובניין
  צילום: דן לב
  מומלצים