שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רישום כפול למניית סלקום: תיסחר גם בבורסה של ת"א

  נוחי דנקנר, בעל השליטה בדיסקונט השקעות, בעלת סלקום, החליט לרשום את חברת הסלולר, הנסחרת בבורסה של ניו-יורק, גם בבורסה בתל אביב. הרישום הכפול יבוצע לאחר אישור של מחזיקי האג"ח בחברה

  נוחי דנקנר, בעל השליטה בדיסקונט השקעות המחזיקה את השליטה בסלקום, החליט שמניית סלקום תיסחר גם בבורסה בתל-אביב ולא רק בבורסה של ניו יורק, כפי שהיא נסחרת עתה. דיסקונט השקעות, המחזיקה ב-59% ממניות חברת הסלולר, הודיעה על זימון אסיפה של מחזיקי אגרות החוב של החברה לצורך אישור הרישום הכפול.

   

  ישיבת מחזיקי האג"ח תתקיים ב-3.6 ולאחריה תצטרף מניית סלקום למניות הישראליות הדואליות: נסחרות הן בבורסה בתל-אביב ובבורסה בחו"ל.

   

  מחזור המניות הממוצע של מניית סלקות בבורסת ה-NYSE נע סביב 182 אלף מניות והמעבר למסחר בבורסה בתל-אביב תגביר את החשיפה והמסחר במנייה.

   

  בתחילת חודש פברואר הונפקו 100 מיליון מניות סלקום בנות 0.01 שקל (ובכללן 2.5 מיליון מניות שינבעו כתוצאה ממימוש אופציות). ההנפקה בוצעה במחיר של 20 דולר והניבה תוך 3 חודשים תשואה של 15% למשקיעים. 

   

  מסלקום נמסר כי "הרישום למסחר בבורסה לניירות ערך בת"א יבוצע על פי הוראות הדין האמריקני בלבד, בכפוף לקבלת הסכמת מחזיקי אגרות החוב של החברה".

   

  מניית סלקום, ירדה אמש בניו-יורק ב-1.29% לרמה של 23 דולר המשקף לחברה שווי שוק של 2.24 מיליארד דולר.

   

  הכנסות של 1.43 מיליארד שקל ברבעון

  חברת הסלולר רשמה ברבעון הראשון של 2007 רווח נקי של 208 מיליון שקל, גידול של 43% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

   

  ההכנסות עלו ב-7% ל-1.43 מיליארד שקל. מצבת המנויים גדלה ב-44 אלף והיא עומדת על 2.92 מיליון מנויים. השיפור בתוצאות נבע בעיקר מגידול של 17% בשימושי זמן אויר ו-42% בהכנסות מתוכן ושירותי ערך מוסף.

   

  האנליסטים מרעיפים מחמאות על תוצאות סלקום ועל ההנהלה החדשה, "שמצליחה לשפר את הביצועים של החברה בשוק תחרותי", אך לא רואים פוטנציאל גדול לעליות שערים. בית ההשקעות וויליאם בלייר פירסם אתמול המלצת "החזק" למניית סלקום שתניב להערכת האנליסטים "תשואת שוק" וגולדמן זקס החל בחודש שעבר לסקר את החברה בהמלצת "ניטראלי".

   

  בבית ההשקעות פסגות-אופק מציינים כי "הפוטנציאל של סלקום ליהנות מהמעבר של לקוחותיה למכשירי 3G גבוה במעט מהפוטנציאל של פרטנר בתחום, מה

  שאמור להשתקף בתוספת עתידית ל-ARPU שסלקום יכולה להציג בהמשך. כיוון שמדובר בחברות בסדרי גודל דומים, ההשקעה כיום בסלקום עדיפה על פרטנר ונתוני מכפיל EBITDA תומכים בכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים