שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הפועלים: "לא ניתן להגדיר את שוק המניות כמנופח"

  כלכלני בנק הפועלים מודים אמנם כי מחירי המניות בבורסה של תל אביב כבר אינם זולים, אך נותנים "סבירות גבוהה" להמשך העליות בבורסה. כלכלני לאומי סבורים לעומת זאת כי בטווח הקצר עלתה רמת הסיכון בהשקעה במניות והמסחר יתאפיין בתנודתיות רבה

  "לא ניתן להגדיר את שוק המניות המקומי כ"מנופח" (הגם שאנחנו סבורים כי הוא אינו זול), אנו מעריכים כי ישנה סבירות גבוהה להמשך המגמה החיובית בשוק המניות המקומי". כך אומרים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית.

   

  כלכלני הבנק מעריכים כי "הגורמים החיוביים שהשפיעו על הבורסה בחודשים האחרונים עודם שרירים וקיימים, ובראשם המצב הכלכלי המצויין הן ברמת המאקרו והן ברמת המיקרו".

   

  בנוסף מציינים בבנק הפועלים את רמת הריבית הנמוכה במשק, שצפויה להשאר כזו בטווח הנראה לעין; ירידה משמעותית ברמת התנודתיות בשוק, מעידה לדבריהם על בטחונם של המשקיעים במגמה הנוכחיות.

   

  מה עלול להרוס את החגיגה?

  "גורמי הסיכון העיקריים הם שניים: זעזועים אפשריים במישור הפוליטי-מדיני וחשש לגלישה של הכלכלה האמריקנית למיתון, שעלול לפגוע בכלל השווקים הגלובליים. עם זאת, הסבירות למימושו של תרחיש זה נמוכה להערכתנו".

   

  לסיכום ממליצים בפועלים "להמשיך ולהחזיק בחשיפה מנייתית מלאה. ללקוח, החושש מפני מימושי רווחים או התממשותם של התרחישים השליליים, מומלץ להתגונן על ידי פקודות מסוג Stop Loss ורכישת הגנות פיננסיות".

   

  מדד ת"א 25 עלה השבוע ב-0.7%

  בסיכום שבוע המסחר בבורסה: מדד המעו"ף רשם שיא חדש וסיים בעלייה של של כ-0.7%, מדד הנדל"ן 15 ירד ב-1.5%, מדד ת"א 100 עלה ב-0.2%, מדד התל-טק ירד ב-0.01% ומדד הנדל"ן ירד ב-0.02%. 

   

  השבוע זכה המשק הישראלי להמלצות סותרות של בנקי ההשקעות Citi Group, שהעלה את המלצתו לשוק הישראלי ל"משקל יתר" בתיק השווקים המתעוררים ומנגד

  UBS, שהוריד את המלצתו ל"משקל חסר", בעיקר על רקע עליות השערים שנרשמו בשוק המקומי מתחילת השנה.

   

  בנוסף, אושרה השבוע הצטרפותה של ישראל לארגון ה-OECD בשלב ראשון תצטרף ישראל כחברה זמנית ותעשה את השינויים הדרושים בכלכלה על מנת להתקבל כחברה קבועה.

   

  לאומי: רמת המחירים והמכפילים אינן נמוכות

  כלכלני בנק לאומי מפגינים זהירות ומציינים כי "מתחילת השנה רשמו המדדים בארץ עליות שערים חדות יותר מן העליות שנרשמו מעבר לים ורמת המחירים והמכפילים אינן נמוכות, לעת עתה נראה כי הדבר משקף עלייה ברמת הסיכון הגלום בהשקעה בשוק המניות הישראלי".

   

  בחאומי מעריכים כי "רמת הסיכון הגלומה בהשקעה בשוק המניות המקומי עלתה בתקופה האחרונה ובטווח הקצר יתאפיין המסחר בו בתנודתיות רבה יותר וכיוונו יושפע מנתוני מאקרו ומהתפתחויות פוליטיות בארץ וכן ממגמת המסחר מעבר לים, ובארה"ב בפרט".

   

  עם זאת סבורים בלאומי כי "בטווח הארוך ישוב השוק למגמה חיובית. הערכה זו נתמכת גם בהיות האפיק אטרקטיבי לנוכח הסביבה הכלכלית התומכת ובעיקר בשל העדר חלופות השקעה בשוק המקומי ובעולם כולו".

   

  מה עלול להרוס את החגיגה?

  גם כלכלני לאומי חוששים מפני "האטה בכלכלת ארה"ב שתשפיע על השווקים בכלל ועל השווקים המתעוררים בפרט ועל רקע רמות המחירים בשוק".

   

  לכן מצינים בבנק "עולה חשיבותה של הסלקטיביות בבחירת המניות להשקעה (stock picking) וראוי לבחון פיזור סיכון גם באמצעות הגדלת החשיפה לשווקים הבינלאומיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים