שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ירידה של 13.8% ברווחי פרוטרום ברבעון

  יצרנית תמציות הטעם והרווח רשמה ברבעון הראשון של השנה רווח נקי של 7.62 מיליון דולר. הרווח ירד למרות שהמכירות עלו ב-15% ל-80.5 מיליון דולר. הסיבות: התייקרות חומרי הגלם, הוצאות חד פעמיות, הטבת מס ברבעון המקביל אשתקד וירידת הדולר

  חברת תמציות הטעם והריח פרוטרום רשמה ברבעון הראשון של שנת 2007 רווח נקי של 7.62 מיליון דולר, ירידה של 13.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי למניה היה 14 סנט, לעומת 16 סנט למניה ברבעון המקביל.

   

  בדו"חות החברה צויין כי הירידה ברווח נובעת מהכנסה חד-פעמית של 1.3 מיליון שקל כתוצאה מהטבת מס שקיבלה החברה ברבעון הראשון של 2006.

   

  בנוסף, גדלו הוצאות החברה ב-23%, מ-11 מיליון דולר אשתקד ל-13.6 מיליון דולר השנה. מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי, מציין כי העלייה בהוצאות

  נובעת מעלייה במחירי חומרי הגלם שבהם משתמשת החברה ומהוצאות חד פעמיות על התקנת מערכות מחשב חדשות ועסקאות רכישה של חברות בשנה שעברה. לדברי יהודאי, החברה מתכוונת לייקר את מוצריה כדי למנוע את השחיקה ברווח הנובעת מהתייקרות חומרי הגלם.

   

  עם זאת, הירידה ברווח נובעת גם מהיחלשות הדולר, כיוון שחלק גדול ממכירות החברה מתבצע בחו"ל, בעיקר במדינות אסיה, שבהן החברה מבצעת מכירות בדולרים. יצויין, כי הרווח השקלי הנקי של החברה ירד בשיעור חד יותר של 22% (מ-41.3 ל-32.1 מיליון שקל).

   

  מכירות החברה הסתכמו ב-80.5 מיליון דולר, עלייה של 14.8% לעומת מכירות של 71 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הרווח הגולמי של החברה הסתכם ב-29.8 מיליון דולר, עלייה של 10.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי הסתכם ב-10.3 מיליון דולר, בדומה לרווח התפעולי שרשמה החברה ברבעון המקביל אשתקד.

   

  יהודאי מוסיף: "לאחר שבשנת 2006 ביססה פרוטרום את מעמדה כאחת מיצרניות תמציות הטעם וחומרי הגלם המובילות בעולם והפכה לאחת מעשר החברות הגדולות והמובילות בעולם בתחום הטעם, היא ממשיכה השנה בחיזוק מעמדה בעיקר בתחום המוצרים הטבעיים והבריאותיים וברכיבי המזון הפונקציונלי".

   

  פרוטרום מייצרת תמציות טעם וריח וחומרי גלם לתעשיית המזון, התרופות והקוסמטיקה. החברה מחזיקה מרכזי ייצור ופיתוח המעסיקים יותר מ-1,000 עובדים ב-8 מדינות ברחבי העולם ומשווקת את תוצרתה ל-5,000 לקוחות ביותר מ-100 מדינות.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים