שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבנקים: השקל יוסיף להתחזק

  כלכלני בנק לאומי סבורים כי המסחר בבורסה יתאפיין בתקופה הקרובה בתנודתיות רבה יותר. בבנק הפועלים סבורים כי גורמי המאקרו והמיקרו החיוביים עדיין שרירים וקיימים ובסך הכל צפויה המגמה החיובית להימשך. כלכלני שני הבנקים הגדולים ממתינים להחלטת הריבית ביום ב' הקרוב וסבורים שהשקל ימשיך להתחזק מול הדולר אם כי פחות מבעבר

  "רמת הסיכון הגלומה בהשקעה בשוק המניות המקומי עלתה בתקופה האחרונה ובטווח הקצר יתאפיין המסחר בתנודתיות רבה יותר וכיוונו יושפע מנתוני מאקרו ומהתפתחויות פוליטיות וביטחוניות בארץ וכן ממגמת המסחר מעבר לים, בעיקר בארה"ב". כך מעריכים כלכלני בנק לאומי.

   

  על רקע רמות המחירים בשוק, מדגישים בלאומי את חשיבותם של הסלקטיביות בבחירת המניות להשקעה ושל פיזור הסיכון גם באמצעות הגדלת החשיפה לשווקים

  הבינלאומיים.

   

  בבנק הפועלים אופטימיים יותר ממצבה של הבורסה התל-אביבית. "אנו מעריכים כי הגורמים החיוביים שהשפיעו על הבורסה בחודשים האחרונים עודם שרירים וקיימים: המצב הכלכלי המצוין, הריבית הנמוכה במשק ומעמדה הכלכלי של ישראל בעולם כשההצטרפות ל-OECD צפויה אף להטיב מעמד זה. לצד אלה עומדים גם גורמי הסיכון, שהעיקריים שבהם הם זעזועים אפשריים במישור הגיאו פוליטיים והחשש לגלישה של הכלכלה האמריקנית למיתון, תרחיש שסבירותו נמוכה".

   

  מכיוון שבמאזן הסיכוי-סיכון הכף עדיין נוטה לצד החיובי, אומרים כלכלני הפועלים, "ומכיוון שלא ניתן להגדיר את שוק המניות המקומי כמנופח" מעריכים בפועלים כי ישנה סבירות גבוהה להמשך המגמה החיובית בשוק המניות המקומי, וממליצים להמשיך ולהחזיק בחשיפה מנייתית מלאה. "יחד עם זאת, אנו ממליצים על יישום פיזור גלובלי של תיק ההשקעות על פי מאפייני המשקיע".

   

  השקל ימשיך להתחזק אם כי פחות מבעבר

  ללא התפתחויות מהותיות במישור הביטחוני והגיאופוליטי, מעריכים בבנק לאומי כי "הדולר ימשיך להיסחר מול השקל בהתאם למגמות המסחר בעולם. עם זאת, למתיחות הבטחונית עשויה להיות השפעה שלילית על כוחו של המטבע המקומי. כמו כן, להודעת הריבית שיפרסם בנק ישראל בתחילת השבוע הבא. חוסנו היחסי של המשק המקומי, המשך הצמיחה וזרם ההשקעות הזרות בארץ צפוי להמשיך ולתמוך בשקל, אם כי במידה פחותה מבעבר וזאת עקב הסטת כספים של המשקיעים המקומיים לחו"ל והאטת זרם ההשקעות הזרות בארץ".

   

  בבנק הפועלים מעריכים "כי בנק ישראל ימשיך לעקוב אחר שער השקל ויפעל למנוע את המשך התחזקותו על ידי הורדת ריבית נוספת במידת הצורך. למרות זאת, השפעת הריבית מוגבלת, שכן הדולר בעולם לא צפוי להתחזק ולכן לא צפוי לחץ משמעותי כלפי מעלה גם על שער הדולר מול השקל".

   

  כלכלני הפועלים מעריכים כי "השקל צפוי להמשיך ולקבל תמיכה מזרם ההשקעות הזרות לישראל, על רקע הציפיות כי כלכלת ישראל תמשיך להפגין ביצועים טובים. יחד עם זאת נראה, כי התיסוף קרוב למיצוי, על רקע הרמות הנמוכות בהן נסחר הדולר כיום, ויתכן אף שבהמשך השנה נראה מגמה של פיחות, אך בשיעור מתון בלבד".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עלתה רמת הסיכון בהשקעה בשוק המניות
  צילום: Index Open
  מומלצים