שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: ילדים להורים אמידים - משמינים יותר

  חוקרים בבריטניה מצאו כי ילדים להורים אמידים או עשירים נמצאים בסיכון גבוה ב-10 אחוז להשמין, בהשוואה לילדים למשפחות עניות. האשמה המרכזית: האימא שאינה מקדישה די זמן לילד

  ילדים להורים אמידים בסיכון גבוה יותר לסבול מהשמנה, בהשוואה לילדים עניים, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת הבינלאומי להשמנה. המחקר נערך ע"י חוקרי ה-University College בלונדון. החוקרים מטילים את האשמה דווקא על האמהות העובדות, המותירות את הילדים בהשגחת אומנת או גן ילדים, ואינן משגיחות על תזונתם ועיסוקם בפעילות גופנית. החוקרים לא מצאו קשר בין עיסוק האב והזמן שהקדיש לילדים, לבין סיכון להשמנת יתר.

   

  החוקרים מציינים עוד כי במשפחות אמידות קיימת נטיה גדולה יותר להתיר לילדים צפיה ממושכת בטלוויזיה, צריכת ג'אנק פוד ומשקאות ממותקים, לצד שיעור נמוך של הנקת חלב אם, כולם תורמים לשיעור ההשמנה הגבוה באוכלוסיה הזו.

   

  במחקר נבדקו 13 אלף ילדים שנולדו בבריטניה בין השנים 2000 עד 2002. 23 אחוז מהילדים הוגדרו כסובלים מהשמנת יתר. מהמחקר עלה כי שיעור ההשמנה במשפחות אצלן ההכנסה השנתית עומדת על 22,000 עד 33,000 ליש"ט גבוה ב-10 אחוז בהשוואה למשפחות בעלות הכנסה נמוכה מהממוצע. אצל משפחות בהן ההכנסה היא מעל 33,000 ליש"ט, גבוה שיעור ההשמנה בקרב הילדים ב-15 אחוז, בהשוואה למשפחות אצלן ההכנסה נמוכה מ-11,000 ליש"ט.

   

  נתונים נוספים שתרמו לשיעור ההשמנה הגבוה היו אצל אמהות ששבו לעבודה מיד לאחר הלידה. לדעת החוקרים, החזרה המוקדמת לעבודה הפחיתה את שיעור האמהות המיניקות. "מחקרים רבים הראו כי שיעור נמוך של הנקה, תורם גם הוא להשמנת יתר", אמרו החוקרים.

   

  החוקרים עוד מצאו כי ילדים ששהו במעונות, היו בסיכון השמנה גבוה יותר, בהשוואה לילדים שגדלו עם אמהותיהם. בנוגע לילדים בגיל בית הספר, עלה שיעור ההשמנה בקרב ילדים לאמהות עובדות, בהשוואה לילדים לעקרות בית.

   

  "מצאנו כי הסיכוי להשמנה גדל אצל אמהות שהודו כי אין להם זמן לילדים בגלל העבודה", כתבו החוקרים, "דווקא שעות עבודה מרובות, יותר מאשר מחסור בכסף, הגבירו את הגישה של הילדים למזון לא בריא ולהיעדר פעילות גופנית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  השמנה. האימא אשמה
  צילום: רויטרס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים