שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בלעדי: 1.6 מיליארד שקל פדיונות בפריזמה ביולי

  קרנות הנאמנות של בית ההשקעות ממשיכות לדמם. לאחר שניפדו מיליארד שקלים ביוני התעצמה המגמה השלילית ביולי. רק ביום ראשון, בו נרשמו ירידות שערים חדות בבורסה, נפדו כ-280 מיליון שקל בקרנות של פריזמה. פריזמה: "אנו עוד נחזור להמשיך לגייס"

  יציאת הכספים המאסיבית מקרנות הנאמנות של פריזמה שברה שיא בחודש יולי - 1.6 מיליארד שקל. זאת, לאחר שבחודש יוני נפדו כמיליארד שקל. רק ביום ראשון, בו נרשמו ירידות שערים חדות בבורסה, נפדו כ-280 מיליון שקל בקרנות של פריזמה. כך נודע ל-ynet.

   

  פריזמה רכשה את להק תמורת 150 מיליון שקל ואת פקן תמורת 835 מיליון שקל - קרנות המנהלות נכסים בהיקף של יותר מ-40 מיליארד שקל. כיום היקף

  הנכסים פחות מחצי, כ-19.5 מיליארד שקל. בפריזמה מדגישים שכאשר הקרנות עברו לבעלותם מידי בנק הפועלים, היקף הנכסים היה כ-26 מיליארד שקל.

   

  גולן ספיר, מנהל קרנות הנאמנות בפריזמה, מגלה אופטימיות לגבי העתיד: "יש שני חלקים בחודש ועד השבוע האחרון היו ירידות באג"ח שקליות ובשבוע האחרון הצטרפו כל האג"חים לרדת והמניות בארץ ובחו"ל ולכן יש שתי תקופות. אני לא מתרגש מהירידות האחרונות, אנחנו עוד נחזור להמשיך לגייס".

   

  ספיר מסביר את הירושה מבנק הפועלים, "רוב הקרנות שלנו שקליות - יותר מ-50% מהכסף. אנחנו מחזיקים הרבה מעבר לכולם בקרנות השקליות וכשהריבית עולה, הדולר עולה, תשואות האג"ח עולות והמחיר יורד".

   

  אחת הקרנות של פריזמה, קרן הנאמנות "שיקלית מנוהלת", איבדה בחודש יוני כרבע מנכסיה ובחודש יולי התעצמה המגמה השלילית. הקרן השקיעה באג“ח עם משך חיים ממוצע ארוך מתוך הערכה שהמדדים הקרובים יהיו שליליים, אך הדולר הרים ראש, המדדים הפתיעו בעלייה ומגמת הורדת הריבית הסתיימה.

   

  בפריזמה המליצו על הקרן כמעין תחליף למק"מ, אך יועצי ההשקעות בבנקים שספגו את האש מהלקוחות יתקשו להמשיך להמליץ על הקרן. 

   

  נתוני היקף הנכסים והתשואות של שוק קרנות הנאמנות לחודש יולי נאספים ומעובדים לאישור וחתימת נאמני הקרנות. הנתונים המלאים יפורסמו בימים הקרובים. על פי הערכות נפדו בחודש יולי קרוב ל-3 מיליארד שקל, רק ביום ראשון האחרון, 29 ביולי, נפדו כ-1.8 מיליארד שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיון פרג'
  דב קוטלר, מנכ"ל פריזמה
  צילום: סיון פרג'
  גולן ספיר. "נחזור לגייס"
  מומלצים