שתף קטע נבחר

קונה מחפציבה: "הציעו לשלם במזומן ולקבל הנחה"

רוכשים מיואשים בפרויקטים של החברה שקרסה במגזר החרדי מספרים על שיטות השיווק המפוקפקות של החברה: "תביא מזומן, אנחנו נמלא את כל הטפסים לבד וניתן הנחות", בנוסף הם מתלוננים: "חפציבה ניצלה את מצוקתנו ואת חוסר הידע שלנו"

קריסת חברת הנדל"ן חפציבה הותיר מאחוריה אלפי רוכשים מיואשים. חלקם התבצר בדירות שכמעט הושלמו ואחרים מסתובבים חסרי ישע. מתברר כי שיטת המכירה של חלק מהדירות היתה בעייתית, וחלק מהקונים לא יפוצו בשל כך.

 

עוד כתבות על חפציבה:

ביהמ"ש הורה: לא לפנות הפולשים לדירות חפציבה

הערכה בענף הנדל"ן: "השוק לא יתמוטט ממשבר חפציבה"

חפציבה: יונה מושעה, פעילות החברה הופסקה

חשש: בעלי חפציבה, בועז יונה, ברח לחו"ל

 

"הציעו לנו לרכוש דירות במזומן, בשחור, בלי קבלה, תנו מזומן ותקבלו הנחה", מספרת רוכשת דירה בבית שמש. "את הטפסים הכי בסיסיים לא קיבלנו, התחמקו מלתת לנו ערבויות, 'תנו מזומן וקבלו מפתח' אמרו לנו, בלי אישורים ובלי קבלות.

 

"שום דבר שביקשנו לא זז בלי איומים, הבלבול בין פקידי החברה היה אדיר, אף אחד לא ידע מה השני עושה. עד לפני חודשיים היו פרסומים רגילים במגזר החרדי ומכרו דירות בקצב מטורף, מאז התחילו השמועות, אבל הן כוונו בעיקר לפרויקטים של החברה במודיעין עילית, רק בשבוע האחרון הבנו שגם הדירות שלנו בסכנה".

 

על שיטות השיווק של החברה הקורסת ניתן ללמוד גם מסיפורו של רוכש אחר בפרויקט של החברה בבית שמש: "עוד ביום רביעי שעבר הייתי במרכז המכירות וראיתי שעסקאות נסגרות בדרך הזו: 'תביא מזומן, אנחנו נמלא את כל הטפסים לבד וניתן הנחות'. הם ניהלו את העסקים עד היום האחרון ממש ובשבועות האחרונים מכרו דירות בזול, ממש עשו מכירת חיסול.

 

"החברה חתמה איתי על חוזה לרכישת דירה לפני כמה שנים, בינתיים היא שינתה לחלוטין את תוכניות הבנייה, בנו לי בית שונה מזה ששילמתי עליו. בנוסף, קיבלתי ערבויות ממש בקושי ורק אחרי שאיימתי עליהם שאגרום לכך שכל המגזר החרדי לא יקנה יותר בפרויקטים של החברה.

 

"ראיתי מערכת שלמה של זיופים ותרגילים. החברה ביקשה צ'ק בנקאי כתשלום אחרון כשבחוזה כתוב במפורש שכל ההפקדות יהיו אך ורק לחשבון הבנק. עיכבו ערבויות, הפקידו צ'קים לא לחשבונות שלהם. מעבר לזה שיש לנו עיכוב של שנה וחצי בפרויקט בבית שמש, הבטיחו שיקזזו לנו שכר דירה ובינתיים לא רק שלא קיבלנו את הדירות אלא שאנחנו ממשיכים לשלם שכר דירה ומשכנתא", מספר רוכש הדירה בבית שמש.

 

חפציבה ניצלה את חוסר הידע של החרדים

מאות רוכשים חרדים בפרויקטים של חפציבה, שגילו ראשונים את מצבה הכספי של החברה, מיהרו לפלוש בשבוע שעבר לדירות בפרויקטים בבביתר עילית, מודיעין עילית ובית שמש. כשהם  מתבצרים בדירות שרכשו הם כי החברה ניצלה את חוסר הידע וחוסר ההיכרות של החרדים עם מערכת המשפט ועם המערכת הבנקאית.

 

"הציבור החרדי הוא כמו עדר, כולם הולכים אחרי כולם בעיניים עצומות וחפציבה ניצלה את זה", אומר משווק נדל"ן במגזר, חרדי בעצמו. "הרבנים הורו לקנות, הרכישה כבר נהפכה לדת, העסקנים שיכנעו ואנשים קנו בלי לשאול שאלות, בלי להכיר את השוק, בלי לדעת איזה ביטוחנות הם צריכים לקבל. פשוט עבדו עלינו, על כולנו, ניצלו מצוקה, והטענה שלי בכיוון הזה היא גם לעסקנים ומובילי המגזר כי אצלנו להבדיל מהמגזר החילוני לא בודקים, לא שואלים שאלות וחפציבה ידעה את זה ועשתה בזה שימוש".

 

"ניצלו חולשה שלנו, את זה שאנחנו לא תמיד עובדים עם עורכי דין ובתי משפט", אומר רוכש של החברה במודיעין עילית. "הציעו לנו לרכוש דירה, לשלם 80% מהתמורה מראש ולקבל הנחה של 15%, זה מאוד מפתה לאנשים בציבור שלנו שבכלל לא ידעו גם שהם צריכים ערבות בנקאית. ואז אנחנו מגיעים למצב של 250 משפחות עם דירות שהשלב המקסימלי אליהן הגיעו הוא שלד והבטחות שלא מומשו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרויקט חפציבה במודיעין עלית
מומלצים