שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נטוויז'ן: ירידה בהכנסות וברווח התפעולי

  ירידה של 3.1% בהכנסות נטוויז'ן ברבעון השני לרמה של 297.1 מיליון שקל. הרווח התפעולי צנח ב-73% והרווח הגולמי ב-40% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בעלת השליטה ,אי.די.בי, במגעים למכירת אחזקותיה בחברה

  ירידה של 3.1% בהכנסות נטוויז'ן ברבעון השני של שנת 2007 לרמה של 297.1 מיליון שקל. הרווח התפעולי הסתכם ב-8.6 מיליון שקל, צניחה של 73% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי הסתכם ב-34.4 מיליון שקל, צניחה של כ-40%.

   

  הירידה בהכנסות מוסברת על ידי החברה "בעיקר ממכירת זכויות שימוש בקווי תקשורת בינלאומיים ומביצוע פרויקטים מיוחדים של תמסורת נתונים בהיקף של 10 מיליון שקל ברבעון השני לשנת 2006, מתיסוף השקל לעומת הדולר במהלך הרבעון השני של שנת 2007 לעומת הרבעון המקביל אשתקד ומקיטון קל בנפח הדקות הנכנסות".

   

  הרווח הנקי הסתכם ברבעון השני ב-29.8 מיליון שקל, זינוק של 51% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך הרווח הנקי כלל רווח הון של 22 מיליון שקל בגין מכירת 50% מפורטל האינטרנט נענע לערוץ 10. מנגד נכללו הוצאות מיזוג ורה-אירגון בסך כולל של כ-17 מיליון שקל. 

   

  עמי אראל, נשיא דסק"ש ומנכ"ל נטוויז'ן 013 ברק: "ברבעון השני המשכנו ביישום פעולות המיזוג שצפויות לבוא לידי ביטוי לקראת סוף השנה. נמשיך לשמור על רמת השירות הגבוהה ביותר בישראל ללקוחותינו". 

   

  ההון העצמי של החברה הסתכם ב-622 מיליון שקל. מספר הלקוחות המחוברים באמצעות האינטרנט המהיר הגיע ל-513 אלף לקוחות, גידול של 3% לעומת סוף 2006. החברה מחזיקה בכ-37% מנתח השוק.

   

  אי.די.בי. במגעים למכירת אחזקותיה בנטוויז'ן

  במקביל, הודיעה היום חברת כלל תעשיות והשקעות, מקבוצת אי.די.בי., שבשליטת נוחי דנקנר, כי היא מקיימת מגעים עם שני גופים בינלאומיים בדבר אפשרות למכירת אחזקות החברה בנטוויז'ן.

   

  נטוויז'ן מוחזקת על ידי כת"ש במישרין ובעקיפין בשיעור של כ-27%. כת"ש, הינה חברה בת של אי.די.בי. פיתוח, המוחזקת על ידה בשיעור של כ-60.52%. כלל החזקות עסקי ביטוח מחזיקה ב-5.92% מנטוויז'ן.

   

  לחברת השקעות דיסקונט (דסק"ש) ולחברת אלרון תעשיה אלקטרונית (חברה המוחזקת על ידי דסק"ש בשיעור של כ-49%) אין כוונה למכור את החזקותיהן במניות נטוויז'ן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים