שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רבעון חזק לכור: עוברת לרווח של 151 מיליון שקל

  שיפור בתוצאותיהן של מכתשים אגן ואי סי איי, ורווחי הון ממימוש אחזקות בשרתון מוריה ובכנפיים, סייעו לחברת האחזקות שבשליטת אי.די.בי, לעבור לרווח לעומת הפסד של 94 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2006; יו"ר הדירקטוריון, יונתן קולבר פורש ואת מקומו יתפוס עמי אראל

  חברת האחזקות כור שבשליטת אי.די.בי סיימה את הרבעון השני של השנה ברווח של 151 מיליון שקל, לעומת הפסד של 94 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הרווח הנקי במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-275 מיליון שקל, גידול חד לעומת רווח של 7 מיליון שקל במחצית הראשונה אשתקד.

   

  הגידול ברווח הנקי ברבעון נבע משיפור בתוצאותיהן של החברות העיקריות בקבוצה, וכתוצאה מרווחי הון ממימוש אחזקות החברה בשרתון מוריה ובכנפיים שהסתכמו ב-29 מיליון שקל. 

   

  האחזקה העיקרית בקבוצה - מכתשים אגן, הציגה שיפור בתוצאותיה לעומת הרבעון המקביל בעיקר בשל תנאי מזג אויר נוחים באירופה, עליה בביקושים לסחורות

  חקלאיות והתחזקות האירו והריאל מול הדולר. בנוסף, אי.סי.איי טלקום דיווחה על גידול ברווחיות מפעילות שוטפת ורשמה רווח הון בעקבות הנפקתה של חברת וראז.

   

  במקביל לפרסום הדו"חות הכספיים הודיע הדירקטוריון על חלוקת דיבידנד של 150 מיליון שקל, המהווה 9.02 שקל למניה. חלוקת הדיבידנד תבוצע ב-6 בספטמבר 2007, כאשר המועד הקובע נקבע לתאריך 22 באוגוסט ויום האקס יחול ב-23 באוגוסט 2007.

   

  יו"ר דירקטוריון כור, יונתן קולבר, הודיע על פרישתו מהתפקיד ממחר, בעקבות יציאתו לשבתון בחו"ל. דירקטוריון החברה החליט לכנס אסיפה כללית ולהמליץ בפניה למנות את עמי אראל לתפקיד יו"ר דירקטוריון כור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: טל כהן
  יונתן קולבר, יו"ר כור - פורש
  צילום: טל כהן
  עמי אראל - ימונה ליו"ר הדריקטוריון
  מומלצים