שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סאני: הרווח הנקי צנח ב-75% ברבעון השני

  הרווח הנקי של משווקת מכשירי סמסונג בישראל הסתכם ב-4.1 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. ההכנסות ירדו ב-15.7% לרמה של 106.5 מיליון שקל. ההרעה בתוצאות על רקע התחרות הגוברת והשחיקה במחירים

  הרווח הנקי של חברת סאני, שבשליטת אילן בן דב, צנח ברבעון השני ב-75% לרמה של 4.1 מיליון שקל. הרווח הגולמי צנח ב-28% לרמה של 25 מיליון שקל. ההכנסות ירדו ב-15.7% לרמה של 106.5 מיליון שקל.

   

  כמו ברבעון הראשון, פירסמה סאני בחודש שעבר אזהרת הכנסות למשקיעים לפיה היקף המכירות ברבעון השני יהיה נמוך בכ-12%-14% מהיקף המכירות ברבעון הראשון.

   

  ההרעה בתוצאות על רקע התחרות הגוברת והשחיקה במחירים. בהודעת החברה נמסר כי "חלה ירידה בהיקף המכירות ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון של השנה, שבעיקרה היתה תוצאה של המשך העיכוב בהשקה של מכשירים חדשים". 

   

  ההתחייבויות השוטפות של הקבוצה ליום המאזן ירדו במקביל לירידה ברכוש השוטף בסך של כ-48 מליון שקל, בעיקר עקב קיטון ביתרת החוב לסמסונג בסך של כ-24 מליון שקל וכן מפרעון אשראי בנקאי לזמן קצר בסך של כ-23 מליון.

   

  סאני אלקטרוניקה והחברות הבנות שלה עוסקות ביבוא, שיווק ומכירה של טלפונים סלולאריים. לקוחותיה העיקריים הינם מפעילי רשתות טלפונים סלולאריים הפועלים בישראל: פלאפון, סלקום ופרטנר.

   

  הקבוצה משמשת כמפיץ בלעדי בישראל של התאגיד הקוריאני סמסונג למכירת טלפונים סלולאריים, אביזרים, חלקי חילוף ומתן שירותי אחזקה לטלפונים סלולאריים מתוצרת סמסונג. 

   

  בנוסף עוסקת הקבוצה במכירת טלפונים סלולאריים מתוצרת יצרנים שונים ובמתן שירותי אחזקה ללקוחות הקצה של סלקום וזאת באמצעות רשת "דינמיקה סלולר". סאני עוסקת גם בפעילות אינטרנט ושרותי תוכן סלולארי ומפעילה את פורטל האינטרנט "תפוז".

   

  מניות סאני נסחרות בבורסה בתל-אביב לפי שווי שוק של כ-355 מיליון שקל. מתחילת השנה ירדה המנייה ב-33%.

   

  אילן בן דב מחזיק ישירות ב-68.42% ממניות החברה ובאמצעות סאני תקשורת ב-8.57% נוספים. כלל החזקות עסקי ביטוח מחזיקה ב-6.35% והיתר בידי הציבור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים