שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שטראוס ממשיכה לצמוח: גידול של 14% בהכנסות ברבעון

  הכנסות הקבוצה ברבעון השני של השנה הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל. הרווח הנקי (פרופורמה) הסתכם ב-69 מיליון שקל, צמיחה של 45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, תוך שיפור ברווחיות הגולמית בעיקר בפעילות הקפה ובפעילות מקס ברנר וסברה

  קבוצת שטראוס ממשיכה במגמת הצמיחה: הכנסות הקבוצה ברבעון השני של השנה הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל, צמיחה של 13.9% לעומת הרבעון אשתקד.

   

  המכירות במחצית הראשונה של השנה צמחו אף הן ב-12.3% והסתכמו ב-2.8 מיליארד שקל, כאשר הפעילות הבינלאומית גדלה ב-27.7% והפעילות בישראל גדלה ב-2.8%.

   

  צמיחת המכירות במחצית הראשונה של השנה בלטה במיוחד בפעילות הקפה של הקבוצה, וכן בפעילות מקס ברנר וסברה.


  הרווח הנקי (פרופורמה) ברבעון השני הסתכם ב-69 מיליון שקל, צמיחה של 45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בסיכום חצי שנתי הסתכם הרווח הנקי (פרופורמה) ב-145 מיליון שקל, צמיחה של 40% לעומת אשתקד.

   

  הרווח הגולמי ברבעון הסתכם ב-560.1 מיליון שקל (כ-39.4% ממכירות), גידול של 18.8% בהשוואה לרבעון אשתקד.

   

  הרווח הגולמי במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-1.07 מיליארד שקל (38.3% ממכירות), עלייה של 15.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

   

  השיפור במחצית הראשונה וברבעון בשיעור הרווח הגולמי נבע בעיקר משיפור ברווחיות הגולמית בחלק מתחומי הפעילות בישראל, וגידול משמעותי בשיעורי הרווח הגולמי בפעילות סברה ומקס ברנר.

   

  הרווח התפעולי ברבעון הסתכם ב-118 מיליון שקל, צמיחה של 21%. הרווח התפעולי במחצית הראשונה צמח בשיעור זהה והסתכם ב-251 מיליון שקל.

   


   

  "הכפלנו את שווי החברה ב-5 השנים האחרונות"

  עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס: "קבוצת שטראוס ממשיכה בשנת 2007 במגמת הצמיחה המואצת, ואנחנו ממשיכים לבנות את התשתיות הדרושות שיאפשרו לנו להמשיך את המגמה הזאת גם בשנים הבאות, תוך כדי המשך ההתרחבות הבינלאומית".

   

  ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס: "שנת 2007 היא שנה חמישית ברציפות שבה אנו צומחים בקצב דו ספרתי, תוך כדי קפיצה ברווחיות. הכפלנו את המכירות של שטראוס בתקופה זו".

   

  ויגודמן הוסיף, כי "האסטרטגיה שלנו מוכיחה את עצמה כל יום יותר ויותר. כל הפעילויות שלנו בישראל ומחוץ לישראל תורמות לצמיחה ולשיפור הרווחיות. הפעילות הבינלאומית, שצמחה בשיעור של כמעט 30% במחצית השנה הזאת, והרווח שלה קפץ ב-60%, מהווה כבר למעלה מ-43% מכלל הפעילות שלנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל הדרי
  עופרה שטראוס יו"ר קבוצת שטראוס
  צילום: ישראל הדרי
  צילום: סיון פרג'
  ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל שטראוס
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים