שתף קטע נבחר

יום חמישי לשביתה: צווי המניעה בדרך?

במשרדים הממשלתיים מאיימים שאם לא תהיה פריצת דרך בשבוע הבא - יפנו להוצאת צווי מניעה נגד השובתים. במקביל, יקיימו המורים עצרת מחאה המונית בתל-אביב

שביתת ארגון המורים בתיכונים ובחלק מחטיבות הביניים נכנסת הבוקר (יום ב') ליומה החמישי, לאחר שפגישה נוספת בין נציגי משרד החינוך והאוצר לבין נציגי ארגון המורים הסתיימה ללא תוצאות.

 

כדי לנסות אולי למצוא פתרון למחלוקת בין הצדדים, תנהל היום ועדת החינוך של הכנסת דיון חירום בנושא השביתה. כמו כן תתקיים עצרת מחאה המונית בהשתתפות אלפי מורים, סטודנטים, הורים ואישי ציבור ברחבת מוזיאון תל אביב.

 

משרדי החינוך והאוצר סיכמו כי אם הצדדים לא יגיעו לפריצת דרך במשא ומתן בשבוע הקרוב, הם יפנו יחד עם מרכז השלטון המקומי למישור המשפטי - הוצאת צווי מניעה למורים על מנת שלא יפגעו בתלמידי כיתות י' עד י"ב, הנבחנים השנה בבחינות הבגרות.

 

בינתיים ממשיכים שני הצדדים בחילופי האשמות. בהודעה משותפת שפירסמו המשרדים נאמר: "רן ארז מוסיף להתבצר בעמדתו ומסרב להיכנס לדיון על הרפורמה במערכת החינוך העל-יסודית. ארז מתעלם מהמשאבים שהוקצו על מנת להעלות באופן משמעותי את שכר המורים, וגורר את המערכת לשביתה ממושכת שתפגע בתלמידים".

 

ומה עושים השובתים? קבוצה של כמה עשרות מורים יצאה אתמול מבית הספר חוף הכרמל לכיוון תל אביב, וצעדתה תסתיים בעצרת. המורים יצעדו ארבעה ימים מצפון הארץ ועד לכיכר רבין, תחת הכותרת  "צועדים בשביל ישראל". "לצעדה זו יש חשיבות גדולה, הרבה יותר משביתה או מההפגנה מחר בתל אביב", אמר ל-ynet עופר פלג, אחד הצועדים.

 

גורם בכיר במשרד האוצר מסר ל-ynet כי עד כה הפסידו המורים 24 מיליון שקל ממשכורותיהם בשל השביתה. משרד האוצר הודיע כי לא יחזיר למורים השובתים את הכסף שהפסידו. עם הימשכות השביתה היום, טיפס סכום המשכורות שהפסידו המורים ללמעלה מ-30 מיליוני שקל.


פורסם לראשונה 14/10/2007 23:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז. "מתבצר"
צילום: דודי ועקנין
תמיר. לא ישולמו משכורות
צילום: ששון תירם
מומלצים