שתף קטע נבחר

הפגישה בין המורים לאוצר הסתיימה ללא תוצאות

השביתה בבתי הספר העל-יסודיים נכנסה ליומה הרביעי, וגם היום ניסו בארגון המורים ללבן את המחלוקות עם נציגי משרדי האוצר והחינוך - ללא הצלחה. באוצר תקפו את יו"ר ארגון המורים ואמרו כי הוא: "מתבצר בעמדותיו"

המשא ומתן בין ארגון המורים העל-יסודיים למשרדי החינוך והאוצר התחדש בצהריים (א'). בסיום הדיונים, שנמשכו כשלוש שעות, אמרו הצדדים שלא היתה התקדמות. בינתיים, שביתת ארגון המורים בבתי הספר ברחבי הארץ נכנסה ליומה הרביעי. המורים דורשים שיפור בתנאי שכרם והעסקתם. כ-400 אלף תלמידים בבתי הספר התיכונים ובחלק מחטיבות הביניים נשארו בבית.

 

ממשרד האוצר נמסר עם סיום הפגישה כי "יושב ראש ארגון המורים, רן ארז, המשיך להתבצר בעמדתו ומסרב להיכנס לדיון על הרפורמה במערכת החינוך העל-סודית".

 

בפגישה נכחו סגנית הממונה על השכר באוצר, עופרה ברטוב, וסמנכ"ל כוח אדם בהוראה במשרד החינוך, מנחם כהן. אם לא יגיעו הצדדים לפריצה במשא ומתן בשבוע הקרוב, יפנו משרד החינוך, האוצר ומרכז השלטון המקומי למישור המשפטי - הוצאת צווי מניעה למורים על מנת שלא יפגעו בתלמידי כיתות י' עד י"ב הנבחנים השנה בבחינות הבגרות.

 

ממשרד החינוך נמסר בנושא זה: "אנחנו שוקלים הגשת עתירה לבית הדין הארצי לעבודה במטרה למנוע בפגיעה בתלמידים האמורים לגשת לבחינות הבגרות במחזור הקרוב. עוד לא הוחלט אם הצווים יוגשו השבוע או בשבוע הבא, הדבר תלוי בהתפתחות המשא ומתן מול המורים".

 

השביתה פרצה על רקע דרישת הארגון לצמצם את מספר התלמידים בכיתה, דרישה לתוספת שכר, שינוי תנאי העסקת מורים ופיצוי בכל מה שקשור לעבודה עם תלמידים לקויי למידה ושעות נוספות.

 

גורם בכיר במשרד האוצר מסר אתמול ל-ynet שעד כה הפסידו המורים 24 מיליון שקלים ממשכורותיהם בשל השביתה. משרד האוצר הודיע כי לא יחזיר למורים השובתים את הכסף שהפסידו. עם הימשכות השביתה, יטפס סכום המשכורות שהפסידו המורים ללמעלה מ-30 מיליוני שקלים.

 

המרכז לשלטון מקומי דיווח השבוע לשרת החינוך, יולי תמיר, כי כל יום שביתה בתיכונים עולה לרשויות סכום של 5.7 מיליון שקלים. במרכז לשלטון מקומי הבהירו כי הסכום נועד לפעילויות חלופיות לכ-120 אלף תלמידים (כרבע מהשובתים), למשך חמש שעות מדי יום. 

 

נציגי השלטון המקומי אמרו לשרה כי אין בכוונתם לשבור את שביתת המורים, אך הם מתנגדים לכל פגיעה בבגרויות. הם ביקשו ממשרדי החינוך והאוצר לתקצב את הרחבת הפעילות עבור התלמידים, כשבכוונתם גם להקים עבורם מרכזי למידה.


פורסם לראשונה 14/10/2007 13:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. השביתה עולה כסף
צילום: אמיר כהן
רן ארז. "מתבצר בעמדות"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים