שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התיאטרון האתיופי מגיע לסימטה

  מאימוץ התיאטרון האתיופי, דרך מנוי ראשון בישראל לתיאטרון פרינג' ועד ניוד ההפקות החדשות להופעות ברחבי הארץ. לרגל פתיחת העונה תיאטרון הסמטה מציג שלל חידושים

  במהלך החודש הקרוב ולרגל פתיחת העונה החדשה ישיק תיאטרון "הסמטה" ביפו את המנוי הראשון לתיאטרון פרינג' בישראל. הרעיון נולד מתוך רצון ליצור מחויבות הדדית בין הקהל לתיאטרון הפרינג' הוותיק, שבמהלך השנתיים האחרונות, בעקבות מינוים של אבי גיבסון בר-אל ויובל זמיר לבמאי הבית וליועצים אמנותיים של התיאטרון, בנה ארסנל הפקות שיוצגו לצד הצגות חדשות לקהל המנויים.


  העלמה יוליה. תיאטרון הולגב מהעונה בסמטה

   

  במסגרת החידושים הודיעה הנהלת התיאטרון על כוונתה לאמץ את תיאטרון "הולגאב" בניהולו האמנותי של משה מלכא. אנסמבל התיאטרון האתיופי, שפעל בשנים האחרונות בבית הקונפדרציה בירושלים, יציג במהלך החודשים הקרובים ב"הסמטה" את ההצגות: "תרת תרת" המורכבת מסיפורים עממיים אתיופיים ואת ההפקה "העלמה יוליה" מאת אוגוסט סטרינדברג.

   

  "ההחלטה להעניק לתיאטרון הולגב בית אצלנו נבעה מהמנדט האמנותי שמאמין גם בשפתו האמנותית של משה מלכא וגם מפני שמדובר בתיאטרון שנובע מתוך שורשי החברה האתיופית, שהיא חלק מתוך החברה הישראלית", אומר אבי גיבסון בר-אל.

   

  רשימת ההפקות החדשות לעונה הקרבה כוללת בכורה עולמית למחזה "מטודלה" מאת יוני להב ובבימויו של יובל זמיר. מדובר במחזה פיוט שעוסק בזהות פרטית וקולקטיבית ואוסף סיפורים אישיים שיוצרים יחד מרקם זיכרון של החברה הישראלית המחפשת את זהותה. רשימת המשתתפים בהפקה שתעלה בינואר כוללת בין היתר את ליאור מילר, קרין אופיר ומיכל זוארץ.

   

  בחודש מרץ יציג התיאטרון בבכורה ארצית את ההצגה "רקיע הלילה" מאת סוזן ינקוביץ. המחזה, אותו יביים אורי הוכמן, עוסק בהתמודדות עם מחלת האפזיה שגורמת הפרעה ביכולת הדיבור. המחזה נכתב בעקבות ידידותה של המחזאית עם הבמאי ג'וזף צ'ייקין (שביים בשנות השבעים בישראל את "הדיבוק" בתיאטרון הבימה).

   

  הפקות נוספות המתוכננות לעונה הן: "רוחות" מאת הנריק איבסן ובבימויה של עירית פרנק ו"ירמה" מאת לורקה בבימויו של יובל זמיר שאמור היה לעלות בעונה הקודמת אך נדחה. את העונה תנעל בחודש נובמבר הבא ההצגה "זה מסתובב" מאת יוסף מונדי ובבימויו של אבי גיבסון בר-אל. המחזה, שנכתב לפני כ-30 שנה, עוסק בעימות שבין שלטון, כוח והמאבק לזהות אישית ולשפיות. מונדי מתאר עימות בין שני משוגעים הכלואים בחדר אחד במוסד טיפולי ונמצאים תחת השגחתה של אחות אכזרית הקובעת את גורלם. אחד המשוגעים טוען שהוא קפקא והשני טוען שהוא הרצל. העימות בין הדמויות, הופך לויכוח על עצם שאלת הזהות והקיום היהודי. בנוסף להצגות שיופקו ע"י תיאטרון הסמטה, ימשיך התיאטרון לארח הפקות פרינג' נוספות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים