שתף קטע נבחר

היום: ההחלטה בתיק אולמרט ומכירת בל"ל

ראש אגף החקירות ובכירי היחידה לחקירות הונאה צפויים לקבוע מה תהיה המלצתם לפרקליטות בתום חקירת הפרשה סביב מכירת השליטה בבנק לאומי. ההחלטה צפויה להתקבל זמן קצר לאחר נחיתתו של ראש הממשלה בשובו מאנאפוליס

מאנאפוליס - לבל"ל. ראשי אגף החקירות והיחידה הארצית לחקירות הונאה צפויים לקבל היום (ה') החלטה האם להמליץ על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי. מסקנות המשטרה יועברו לידי הפרקליטות, שתשקול את המלצת החוקרים.

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט צפוי לנחות בשעות הצהריים בארץ, בשובו מועידת אנאפוליס.

סמוך לנחיתתו צפויה להתקבל ההחלטה הגורלית, שעשויה להשפיע על המשך כהונתו. בשעות הצהריים יתכנסו ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו עם צוות החקירה בראשות ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת ניצב שלומי איילון וסגן ניצב ערן קמין.

 

הצוות הבכיר צפוי לשבת כשעתיים עד שלוש, אחרי שההכרעה בנושא נדחתה כבר פעמיים. בפעם הראשונה בשל נסיעתו של ניצב דנינו לחו"ל ופעם נוספת - בשל העובדה שבמשטרה "שכחו" שראש הממשלה נוסע לוועידת אנאפוליס.

 

החשד שנחקר בפרשה הוא שבעת שכיהן אהוד אולמרט כשר האוצר, לפני כשנתיים, הוא פעל, על פי החשד, כדי להטות את המכרז למכירת גרעין השליטה לבל"ל, בניסיון לסייע לידידיו דניאל אברמס ופרנק לואי לזכות בו.

 

במסגרת החקירה נסעו החוקרים לארה"ב כדי לחקור את אברמס ולואי. פעמיים הגיעו

החוקרים ללשכתו של ראש הממשלה כדי לחקור אותו באזהרה בנושא. במהלך החקירה התגלתה מחלוקת בצמרת אגף החקירות, כלומר בין החוקרים לבין ניצב דנינו כאשר לטענת החוקרים יש בתיק די ראיות להגשת כתב אישום ואילו ניצב דנינו טען שאין בתיק מספיק ראיות לגיבוש כתב אישום.

 

גם לאחר העברת ההמלצות לפרקליטות - תישאר המשטרה עם עוד פרשיות הקשורות לאהוד אולמרט, בהן פרשת הבית ברחוב כרמיה, פרשת מרכז ההשקעות ופרשת הרשות לעסקים קטנים.


פורסם לראשונה 28/11/2007 23:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנינו. ההחלטה קרובה
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. נוחת להכרעה
צילום: איי פי
מומלצים