שתף קטע נבחר

פרשת בנק לאומי: אולמרט נחקר בשנית 4 שעות

בירושלים נמשכה היום חקירת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, החשוד שהתערב שלא כחוק במכרז לרכישת בנק לאומי, על מנת להעביר את הבעלות על הבנק לידי ידידיו דניאל אברמס ופרנק לואי. החקירה, האחרונה בפרשה, נמשכה כארבע שעות. המשטרה צפויה לגבש את עמדתה בטרם יועבר החומר לפרקליטות

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בראשותו של תת-ניצב שלומי איילון, שבו הבוקר (יום ה') למעונו הרשמי של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים. חקירתו של ראש הממשלה בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי נארכה כארבע שעות.

 

צוות החקירה ממשיך לחקור את אולמרט על מעורבותו בפרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, בעקבות חשדות לפיהם הוא פעל בניגוד לחוק במטרה להטיב עם שניים מידידיו, דניאל אברמס ופרנק לואי, כך שידם תהיה על העליונה במכרז לרכישת הבנק.

 

החקירה היום היא האחרונה במסגרת פרשת בנק לאומי. החוקרים, בראשות ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב יוחנן דנינו, ידונו בראיות ויגבשו את עמדת המשטרה בטרם יועבר החומר לפרקליטות וזו תחליט האם להגיש כתב אישום.

 

במשטרה מנסים לבדוק האם ניסה אולמרט לשכנע את לואי ואברמס להשתתף במכרז, ומה היו המניעים לפעולתו. הוא צפוי להישאל על טיב קשריו עם עו"ד תמר בן-דוד, שנחקרה בחשד שתיווכה בינו לבין לואי. בסופו של דבר, פרשה קבוצתו של לואי מן המכרז כיומיים לפני ההכרעה, "מכיוון שלא הצליחו להרחיק את יתר המתמודדים" - כך לפי המידע שמצוי ברשות החוקרים לעת עתה.

 

עם סיום יום החקירה הראשון ביום שלישי השבוע, אמרו גורמים במשטרה כי חקירת ראש הממשלה התנהלה באופן רגוע ונינוח. לדבריהם, אולמרט שיתף פעולה עם חוקריו וענה לשאלות שנשאל.

 

ההערכה היא שחקירתו של אולמרט תסתיים בתום התשאול היום. צוות החקירה, יחד עם ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, יגבש את החומר שיש ברשותו ותוך מספר שבועות יחליט האם יש מקום להגשת כתב אישום.

 

הפרשה המדוברת אירעה בשנת 2005, בעת שאולמרט כיהן כממלא-מקום שר האוצר. במשטרה בודקים חשדות לפיהם הוא פעל אז בניגוד לחוק במטרה להטיב עם שניים מידידיו, דניאל אברמס ופרנק לואי, כך שידם תהיה על העליונה במכרז לרכישת בנק לאומי.

 

העד המרכזי בפרשה ומי ש"פוצץ" אותה הוא החשב הכללי, ירון זליכה, שפנה בנושא למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס. דו"ח המבקר, שהוכן בעקבות אותה פנייה, מצא את אולמרט בניגוד עניינים בכל הנוגע למכרז למכירת הבנק - והמליץ על חקירה פלילית. 


פורסם לראשונה 11/10/2007 08:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוקרי המשטרה בפתח מעון רה"מ ביום ראשון
צילום: איי פי
אולמרט. החקירה ממשיכה
צילום: איי פי
מומלצים