שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבוקר: מורי היסודיים ילמדו; חלק מההורים: להשבית
  הסתדרות המורים הודיעה שכל מורי היסודיים יתייצבו כרגיל ללמד בבתי הספר, למרות קריאת ארגון ההורים הארצי להשבתה. מזכ"ל הסתדרות המורים: "השביתה מיותרת, היא גורמת רק נזק קשה למערכת החינוך, גם לילדים וגם למורים". מתחזקת ההערכה שבית הדין הארצי יוציא צווי מניעה למורי העל-יסודיים השובתים. רן ארז: אם יהיו צווים - נמשיך את המאבק ו"נטפל" בשרת החינוך

  מורי היסודיים ימתינו בכיתות. האם התלמידים יגיעו? מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, קרא אמש (שבת) שלא להשבית הבוקר את בתי הספר היסודיים, בעקבות קריאת ארגון ההורים הארצי שלא לשלוח את התלמידים לבתי הספר, במחאה על המשבר המתמשך בחינוך. הוא הבטיח כי המורים ימתינו בכיתות בתי הספר היסודיים, כרגיל. בבתי הספר העל-יסודיים שבהם מלמדים חברי ארגון המורים - לא יתקיימו מחר לימודים, כחלק משביתת חברי הארגון הנמשכת כבר כמה שבועות.

   

  דוברת ארגון ההורים, ענת כנפו, מסרה כי "ההורים הם אלו שמחליטים אם לשלוח את הילדים או לא". היא קראה להורים שלא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר. "מי שמאמין שצריך שינוי בחינוך, ומוכן לשלם מחיר של יום אחד שביתה - מוזמן לא לשלוח את ילדיו", אמרה. במהלך סוף השבוע הבהירו ועדי הורים ב-80 יישובים ברחבי הארץ כי לא ייענו לקריאות ההשבתה שעליה הוכרז ביום חמישי בלילה.

   

  וסרמן אמר ל-ynet כי המורים בבתי הספר היסודיים יגיעו לכיתות: "הנהלת הסתדרות המורים החליטה שלא לשבות, לו היינו רוצים - היינו שובתים מלכתחילה. השביתה מיותרת, היא גורמת רק נזק קשה למערכת החינוך, גם לילדים וגם למורים".

   

  מזכ"ל הסתדרות המורים טוען כי את מרבית הישגי המו"מ עם המורים - ניתן להשיג גם ללא השבתה. "במקום להשבית, אנחנו חושבים שצריך להמשיך לנהל משא ומתן לצמצום מספר התלמידים בכתה, למתן תוספות שכר למורים והחזר שעות לימוד שקוצצו".

   

  שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה ל-ynet  בסוף השבוע כי "למהלך של השבתת ההורים אין תוקף מבחינת מערכת החינוך והיא תמשיך לעבוד, המורים יגיעו לכיתות וינהלו שיעורים". לדבריה, במשרד החינוך "מתייחסים לארגון ההורים הארצי כארגון לא יציג ולכן אנחנו לא יודעים על היעדרויות צפויות ביום ראשון".

   

  הערכה: בית הדין יוציא צווי מניעה למורים השובתים

  המשבר בבתי הספר העל-יסודיים צפוי להגיע הבוקר לנקודת הכרעה, כאשר בית הדין הארצי לעבודה יפרסם, ככל הנראה, את החלטתו בשאלת צווי המניעה למורים השובתים.

   

  בקרב הצדדים שהיו שותפים לדיונים מתחזקת ההערכה כי בית הדין ייעתר לבקשה - ויוציא את צווי המניעה. במקביל, מאיימים כ-3,000 מורים חברי הארגון להתפטר במידה שיוצאו הצווים. עדיין לא ברור כמה מאלה המאיימים יממשו בפועל את האיום. בנוסף, מאיים ארגון המורים לעתור לבג"ץ נגד הוצאת הצווים.

   

  גורמים שהיו בדיונים בבית הדין ביום חמישי בלילה סיפרו כי נשיא בית הדין, השופט סטיב אדלר, שאל את שר האוצר, רוני בר-און "האם אתם רוצים צווים רחבים, או לפי בקשה?" (האם צווים שיחולו על כלל המורים, או רק חלקים מהם, למשל אלה המלמדים לבגרויות - מ.ז.). בנוסף, שאל הנשיא אדלר את שר האוצר למתי יש להוציא את הצווים. "ליום ראשון בבוקר", השיב לו שר האוצר. כך, לפחות על פי משתתפים בדיון.

   

  רן ארז: הצווים יכניסו מורים לדכאון; נטפל ביולי תמיר

  יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר ל-ynet כי הוצאת הצווים לא תפתור את המשבר. "להחזיר אותנו לבית הספר עם צווים לא ישפר את מערכת החינוך - ההיפך הוא הנכון. המורים הצעירים יתפטרו ואלה שלא יתפטרו - ייכנסו לדכאון ולא יהיה חשק ללמד כמו שצריך".

   

  "אם חושבים שתלמיד כיתה י"א-י"ב צריך בייביסיטר ולכן מחזירים אותו ללמוד - הם טועים. לא צריכים בייביסיטר אלא חינוך", אמר ארז שציין כי אם יוצאו הצווים - לא תהיה מוטיבציה למשרדי הממשלה להמשיך במו"מ עם המורים.

   

  יו"ר ארגון המורים הבטיח שגם בהינתן צווי מניעה - המאבק יימשך בהפגנות, מצעדים ואסיפות הסברה ומבטיח "לטפל" בשרת החינוך: "כמו שטיפלנו בלימור לבנת - אנחנו יכולים גם לטפל ביולי תמיר. עד כה נהגנו כלפיה בכפפות משי, אבל היא בוגדת בציבור המורים. היא זו שרצתה להוציא צווים בזמן ששוטרים מכים אותנו ברחובות".

   

  "70 אחוזים מאוכלוסיית המדינה, הורים, תלמידים, תנועות הנוער - מבינים שהמערכת היא דפוקה,

  שתלמידים לא מקבלים מספיק שעות ונדחסים לכיתות כמו סרדינים בקופסא, אז גם אם יחזירו בכוח - ההורים ישביתו", אמר ארז וציין כי אם "השופטים יסכימו לבקשת שר האוצר - זה יהיה מזעזע".

   

  "בעומק ליבה אני מאמין שהשרה יודעת שהיא עושה שטויות, כי היא הורסת במו ידיה מערכת שעליה היא מופקדת", אמר ארז.


  פורסם לראשונה 01/12/2007 20:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רחל הירש
  וסרמן. "בואו ללמוד"
  צילום: רחל הירש
  ארז. "נטפל בשרה"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים