שתף קטע נבחר

ארגון ההורים: שביתה במערכת החינוך ביום ראשון

ראשי ארגון ההורים הארצי החליטו להשבית את הלימודים בכיתות א' עד י"ב ביום ראשון, יומיים לפני חופשת החנוכה. יו"ר ארגון ההורים: "על כל ההורים לתת רוח גבית ולתמוך במאבק של מחנכי הילדים". הדיון הלילי בבית הדין לעבודה נגמר בלא תוצאות, ובצהריים יגישו המורים את עמדתם ביחס להצעות המדינה

שביתה כוללת. ארגון ההורים הארצי הודיע אמש (ה') כי ישבית את כלל מערכת החינוך, מכיתות א' עד י"ב ביום ראשון הקרוב, יומיים לפני חופשת החנוכה. במשרד האוצר אמרו כי "מדובר בארגון לא יציג, על כן ההצהרה לא ראויה להתייחסות". הדיון הלילי שהתקיים בבית הדין לעבודה בין נציגי האוצר והחינוך לנציגי ארגון המורים העל-יסודיים נגמר ללא תוצאות. בית הדין הורה למורים להגיש עד 13:00 את עמדתם ביחס להצעות המדינה, על מנת שיוכל לפסוק בנושא.

 

ממשרד החינוך והאוצר נמסר כי הם מעוניינים להמשיך בהידברות עם ארגון המורים וכי הממשלה לא תיסוג מההצעות שהוצגו למורים עד כה. בנוסף, נמסר כי המדינה מבקשת לנסות את תהליך המשא ומתן עד מוצאי שבת, אך אם זה לא יעלה יפה - יש לגלות אחריות ולהשיב 600 אלף תלמידים ללימודים.

 

בארגון ההורים מוחים על התנהלות הממשלה במשבר מול המורים ומכנים את המהלך "שביתת אזהרה". ההורים הודיעו כי ישביתו את הלימודים גם אם בית הדין יחליט להוציא צווי מניעה למורים השובתים בבתי הספר העל יסודיים וגם אם לא. השביתה לא כוללת תלמידים בחינוך המיוחד.

 

יו"ר ארגון ההורים הארצי, איציק מימון אמר ל-ynet: "לאור האטימות מצד הממשלה להתקדם לקראת רפורמה אמיתית בחינוך - אנחנו משביתים את מערכת החינוך ביום ראשון". מימון קרא לכל ההורים "לתת רוח גבית ולתמוך במאבק של מחנכי הילדים".

 

יו"ר הארגון אמר כי הוא מאמין שתהיה היענות גבוהה לקריאה להשבית את המערכת וכי אם יגיעו תלמידים לבתי הספר - יהיה זה במספרים מצומצמים ביותר. "נציגינו יחכו במקום לוודא שלא ייכנסו אך לא יהיה צורך בכך, מאחר ואנו זוכים לשיתוף פעולה מלא מצד ההורים" הבטיח.

 

אחרי שאיימו בעבר בהשבתת כל מערכת החינוך, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet - החליטו שלשום נציגי ההורים להוציא לפועל את מהלך השביתה.

 

האיום בהשבתה מצד ההורים נשלף בעוד הצדדים לסכסוך בבתי הספר העל יסודיים מכונסים לדיון בבית הדין הארצי לעבודה. נציגי משרדי האוצר והחינוך ביקשו מהמורים לקיים תוך 24 שעות משא ומתן בנושא רפורמה מוסכמת. נציגי הממשלה איימו כי יבקשו להוציא צווי מניעה במוצאי שבת, במידה והמגעים יגיעו למבוי סתום. מחוץ לאולם התפתח עימות בין מורים ושוטרים ומורה אחד עוכב לחקירה.


פורסם לראשונה 29/11/2007 23:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכיתות סגורות. ארכיון
צילום: לירון אלמוג
מומלצים