שתף קטע נבחר

קבלת פנים לבוש: עצרת בהר חומה ובניית מאחזים

ארגוני ימין מתכוונים לקדם את פניו של נשיא ארצות-הברית בעצרת גדולה בשכונת הר-חומה, שממנה יעלו עם משאיות עמוסות חומרי בנייה למאחזים ביהודה ובשומרון. אחד המארגנים אמר ל-ynet: "אם קורעים את הלב, אנחנו נדמם"

אדוני הנשיא - כאן בונים. בארגוני הימין מתכוננים לביקורו בישראל של נשיא ארצות-הברית, ג'ורג' בוש, בחודש הבא ומתכוונים לקיים עצרת מחאה בשכונת הר-חומה במזרח ירושלים בעת הביקור - ומשם לצאת למבצע בנייה והרחבת מאחזים ביהודה ושומרון.

 

המארגנים הודיעו שהעצרת תתקיים תחת הכותרת "בלי ארץ-ישראל אין ירושלים, ובלי ירושלים אין ארץ ישראל!" בעצרת אמורים להשתתף אישי ציבור, רבנים והזמר אריאל זילבר. למקום יגיעו משאיות עמוסות חומרי בנייה, שיתרמו יהודים מישראל ומרחבי העולם.

 

בתום העצרת ילוו המשתתפים את המשאיות לנקודות התיישבות חדשות ביהודה ושומרון. מדובר במאחזים שהקימו פעילי ימין בסוכות ובחנוכה, וכן במאחזים חדשים. "זאת התשובה לניסיון החניקה והחלוקה של ארץ ישראל - הרחבה-בנייה-פיתוח", אמרו המארגנים.


בני נוער מקימים מאחז בחנוכה (צילום: גיל יוחנן)

 

מאחורי היוזמה עומדות תנועות נאמני ארץ-ישראל, נוער למען ארץ-ישראל, נשים בירוק, מטה חומש תחילה, המטה להצלת העם והארץ, קוממויות, מטות ערים, המטה למען ארץ ישראל, והוועד להרחבת שכונת הר-חומה.

 

במודעה שמופצת בימים אלה - בין היתר לתושבי הר-חומה - נכתב: "שכונתנו תעמוד כחומה בצורה אל מול לחצים מבית ומחוץ. כולנו נפעל להרחבה, בנייה ופיתוח של ארץ-ישראל. בלי ארץ-ישראל אין ירושלים, ובלי ירושלים אין ארץ ישראל! נאמר לעצמנו, לעם ולעולם כולו: עם ישראל ריבון בארצו ובבירתו - נמשיך בגאון בבניין". תושבי השכונה נקראים להניף כבר עתה את דגל הלאום בחזיתות הבתים כדי להביע את ריבונתם על הבתים, על העיר ועל הארץ.

 

 

"הפעילות שלנו היא דווקא בכיוון החיובי", אמר ל-ynet יו"ר המינהל הקהילתי בהר-חומה, עו"ד הרצל יחזקאל. "אנחנו לא הולכים נגד.

 אנחנו באים להגיד לראש הממשלה ולממשלה שלו, שיש פה קונצנזוס רחב בעם, כי הר-חומה היא חלק אינטגרלי מירושלים, חלק מהשטח המוניציפלי של ירושלים, ועל ירושלים לא מוותרים; בעיקר לא על לב לבו של ארץ-ישראל, שזה ירושלים.

 

"אם קורעים את הלב, אנחנו נדמם. זה יביא בסופו של דבר לפירוק ארץ-ישראל מערכים ונכסים. לכן החלטנו, פעילי השכונה, לא לטמון את הראש בחול, אלא להתחיל את המאבק, והוא צריך להתחיל כבר ברגע זה".

 

ומה אומרים בשמאל? מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר: "מחאת הימין המתוכננת היא פרובוקציה מזיקה שתפגע באינטרסים מדיניים של ישראל. הימין אינו בוחל באמצעים על מנת להעביר את מסריו ולפגוע ביחסי החוץ של ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגיע בינואר. בוש
צילום: איי אף פי
שכונת הר-חומה
צילום: אי אף פי
מומלצים