שתף קטע נבחר

אלפי פעילי ימין הקימו מאחזים באיו"ש

המשטרה איפשרה לפעילי ימין ומתנחלים לעלות ברגל ממעלה אדומים למבשרת אדומים, הסמוכה לאזור E1. סגן ראש עיריית מעלה אדומים: "לא יכול להיות שקונדוליזה רייס תגיד לנו מה לעשות במדינה שלנו". ובינתיים, ראש המועצה האזורית בנימין לשעבר, פנחס ולרשטיין, נקרא לחקירה בעניין המאחזים הלא-חוקיים

כמה אלפי מתנחלים ופעילי ימין הגיעו היום (יום א') לאתרים שונים ברחבי יהודה ושומרון והקימו בהן מאחזים. צה"ל אמנם הכריז הבוקר על כל האזורים כשטח צבאי סגור, אך בפועל כמעט ולא מנע את מעבר האנשים ולא נרשמו אירועים חריגים. חלק קטן מהעולים צפוי לעשות את הלילה בנקודות השונות, וכוחות צה"ל יפנו אותם בהדרגה.

 

באותו הזמן, בעוד הנוער עסוק בהקמת מאחזים חדשים, ל-ynet נודע כי ראש המועצה האזורית בנימין לשעבר, פנחס ולרשטיין, נקרא לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה בבת ים בעניין המאחזים הלא-חוקיים. החקירה נמשכה כשלוש שעות וחצי ובסיומה אמר: "אשרי שנתפסתי על דברים חשובים כאלה". הוא זומן להמשך חקירה ביום חמישי הקרוב.


הנוער מקימים מאחזים (צילום: גיל יוחנן)

 

גולת הכותרת מבחינת פעילי הימין היום הייתה "מבשרת אדומים", הסמוכה לשטח E1, שליד מעלה אדומים. המשטרה איפשרה לפעילים לעלות ברגל ממעלה אדומים לכיוון מבשרת אדומים והפעילים שהגיעו למקום שרו, רקדו והתפללו.

 

סגן ראש עיריית מעלה אדומים, בוריס גרוסמן, שאף הוא הגיע למקום אמר ל-ynet: "באנו להגיד שאנחנו רוצים לבנות ב-E1. לא יכול להיות שקונדוליזה רייס תגיד לנו מה לעשות במדינה שלנו. בתכנון יש כבר 3,500 יחידות דיור שאושרו על ידי רבין, ובהמשך על ידי ברק ונתניהו, והדבר נעצר בגלל אנאפוליס. זו המדינה שאישרה, זה משרד השיכון שאישר את כל התוכנית.

 

"הנוער פה הוא זה שלחם למען המדינה, הוא זה שהקים את המדינה והנוער הוא זה שישנה פה משהו. את כל מה שאנחנו עושים אנחנו עושים על פי חוק וצריך לזכור, זה אזור מוניציפאלי של מעלה אדומים ואנחנו באנו לטייל בשטח שלנו".

 

"העם ינצח"

חבר הכנסת אריה אלדד: "יש פה ביטוי לדרישה של יהודים לשבת בארץ ישראל. לגבי E1 אין ויכוח על החוקיות של ההתיישבות בה, מדובר בשכונה של מעלה אדומים ומה שקורה עכשיו זה כניעה של הממשלה לתכתיבים אמריקנים. העלייה פה היא הפגנת מחאה ותביעה לממש זכות. בהמשך תהיה פה גם בנייה. עם ישראל ינצח גם את הממשלה הרעה והאיוולת הזאת".

 

למקום הגיע גם הזמר אריאל זילבר, שבתשובה לשאלה האם עוברת עליו תקופה קשה, ענה: "עוברת על עם ישראל תקופה קשה, לא עליי. ואני חוזר ואומר – ארץ ישראל לעם ישראל. המשטרה לא עושה את עבודתה, הצבא לא עושה את עבודתו

וגם התקשורת לא. ומי שעושה את תפקידו זה רק נאמני ארץ ישראל ביישוב ארץ ישראל , ואם יגרשו אותם הם ישובו ויתיישבו פה ולא יתייאשו אף פעם".

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, אמר: "את הרוח אי אפשר להרוס, הרוח היא זו שמנצחת. ההגנה הכי טובה היא התקפה ובעוד שאולמרט מבטיח בכל העולם שיפנה מאחזים, הם רק הולכים ומתרבים על אפו וחמתו, וזה המסר העיקרי שלנו והדוגמה הטובה ביותר עם מה שקורה היום בחומש שכל פעם חוזרים לשם אנשים".

 

עוד קודם לעלייתם של הפעילים ל-E1 הפגינו כ-40 פעילי שלום עכשיו במחאה. ההפגנה עברה ללא אירועים חריגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זילבר. זמנים קשים למדינה
צילום: גיל יוחנן
גולת הכותרת: מבשרת אדומים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים