שתף קטע נבחר

מאחורי הסורגים: שני אסירים התירו עגונות

בשירות בתי הסוהר משתפים פעולה עם בתי הדין הרבניים במטרה לאתר אסירים סרבני הגט. באחרונה רשמו הצלחה: רב השירות, יקותיאל ויזנר, הצליח לשחרר שתי עגונות

לאחר מאמצים רבים הצליחו בשירות בתי הסוהר לשכנע שני אסירים להעניק גט לנשותיהם ולהתירן מעגינותן. "בעיניי זה הצלת נפש במשפחה". אומר הרב הראשי של שירות בתי הסוהר, גונדר משנה יהודה יקותיאל ויזנר. 

 

לפני כשלושה חודשים אותר בכלא בישראל עולה חדש מצרפת אשר עזב את משפחתו בצרפת השאיר את אשתו עגונה. לאחר מסע מאמצים הצליחו הרב הראשי של השב"ס, הרב ויזנר ורבנים בבית הכלא, לשכנע אותו לתת גט לאשתו. בעקבות הסכמתו והפרסום על כך הגיעו לשב"ס שתי פניות: האחת של אישה המתגוררת בישראל אשר בעלה מרצה עונש של מאסר עולם על רצח בכלא הדרים. האישה ביקשה מהרב ויזנר לפעול לשכנע את בעלה על מנת שייתן לה גט. בנוסף הגיעה פנייה מהרב הראשי של אזרביג'אן על כך שבישראל כלוא עולה חדש מאזרביג'אן שהותיר מאחור את אשתו עגונה כבר עשרות שנים. 

 

"נפגשתי עם האסירים ושיכנעתי אותם שעליהם לתת גט ולשחרר את האישה. בדרך כלל מדובר בשכנועים רבים ומאמצים רבים כי מדובר על אסירים שכועסים מאוד וקודם כל במהלך השיחות צריך לנטרל את הכעסים שלהם גם כלפי נשותיהם וגם כלפי המערכת כולה. מסבירים להם שזאת מצווה גדולה, יושבים איתם במשך שעות עד שמצליחים לשכנע אותם. בשני המקרים האלה, אחד האסירים האלה היה מאוד קשה ומאד היה קשה לשכנע אותו, בתחילה הוא היה מאוד 'אנטי' עד שהוא שוכנע". 

 

הרב ויזנר מוסיף ואומר כי מה שחשוב במהלך מסע השכנועים שבו הוא אישית השתתף וגם הרבנים של בית הכלא, זה ליצור אמינות. "יצרתי קשר אישי עם שני האסירים, הבטחתי ואני מקיים לבוא לבקר אותם גם אחרי מתן הגט. אתמול נסעתי בלילה עד כלא אשל בבאר שבע על מנת לקיים את הבטחתי לאסיר שאבוא לבקר אותו. ישבנו ביחד, למדנו תורה ושוחחנו". 

 

כאמור, בשלושה חודשים האחרונים הצליחו רבני השב"ס לשחרר שלוש נשים עגונות. בעקבות זאת החליטו בשב"ס לשתף פעולה עם מנהל בתי הדין הרבני בישראל, הרב אלי בן דהן, למפות ולאתר בבתי הסוהר אסירים שמסרבים לתת גט לנשותיהם, זאת במטרה להגיע לכל האסירים מסרבי הגט ולנסות לשכנעם להיעתר לבקשת נשותיהם לתת גט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים