שתף קטע נבחר

20 שנה אחרי שנעלם: הבעל אותר ונתן גט

סוף לסיוט: גבר בן 45, שנעלם לפני 20 שנה מהבית והותיר את אשתו עגונה בצרפת, אותר על-ידי רב השב"ס בבית כלא בארץ, בו הוא מרצה עונש מאסר. לאחר מסע שכנועים, שיחרר האסיר את האישה - וחתם על הגט

20 שנה אחרי שנעלם והותיר את אשתו בצרפת עגונה אותר הבעל בכלא הישראלי ולאחר מסע של שכנועים הסכים לתת לה גט.

 

  

הסיפור החל לפני כ-20 שנה, כאשר האזרח היהודי-צרפתי עזב את אשתו וילדיו ופשוט נעלם להם. המשפחה ניסתה כל השנים לאתר את הבעל אך ללא הצלחה. הבעל, ככל הנראה מסיבות כלכליות, וקשיי פרנסה פשוט נעלם כאילו בלעה אותו האדמה. כל אותם השנים הוא הסתובב באירופה ובישראל. בישראל אף ריצה שישה מאסרים בכלא וכעת הוא מרצה את המאסר השביעי שלו, שנה וחצי על עבירות רכוש ואלימות.

  

האסיר, בן 45 הכלוא בכלא בשרון, חי אורח חיים חילוני והשאיר כאמור את אשתו בצרפת עגונה. בינתיים מתברר כי בנו נמצא בישראל ולומד בישיבה ולמשפחה הגיע מידע לפיו הבעל/האב נמצא בכלא. בעקבות המידע פנו רבנים בישיבה אל הרב הראשי של השב"ס, הרב גנ"מ יהודה יקותיאל ויזנר, וביקשו את עזרתו באיתור האב.

 

הרב ויזנר הצליח לאתר את האסיר ומשהתברר כי מדובר באותו אדם שנעלם למשפחתו והשאיר את אשתו עגונה החל הרב לשכנע אותו לתת גט לאשתו ולהתיר אותה מעגינותה. לאחר מאמצי שיכנוע רבים הסכים הבעל לתת לה גט. בעקבות ההסכמה הוזמנו לכלא דיינים מבית דין רבני אשר שמעו אותו מצהיר שהוא אכן נותן לה גט, החתימו אותו על המסמכים והאשה הותרה מעגינותה.

  

בשב"ס סיפרו כי האסיר, שכאמור כבר 20 שנים לא ראה את משפחתו, זכה לאחר הגט לביקור מרגש של בנו הנמצא בארץ. ביקור בו היו הרבה דמעות ובכי. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אילוסטרציה
צילום: שאול גולן
מומלצים