שתף קטע נבחר

יוזמה: הופעות למימון המסע לפולין

המחירים זינקו, ותלמידי אמי"ת כפר בתיה החליטו להירתם למען מעוטי היכולת. בשבוע הבא תחל סדרת מופעי תרבות שהכנסותיה קודש למימון מסעות הנוער למחנות ההשמדה בפולין. תלמיד: "לא נשאיר אף אחד מאחור"

עשרה ימים בלבד חלפו מאז נחשפה ב-ynet התארגנות ההורים לביטול המסע לפולין, ויש מי שמציע פתרון יצירתי יותר לעליית המחירים: תלמידי בית הספר המדעי-טכנולוגי "כפר בתיה" של רשת אמי"ת, יעלו החל מהשבוע הבא סדרת מופעי תרבות שהכנסותיהם יוקדשו למימון המסע. בערב הראשון בסדרה יופיע השחקן שולי רנד בהצגת היחיד "חסידי נטו", ובימים אלה עמלים המארגנים על מופעי תרבות נוספים במטרה לאפשר את יציאת כלל התלמידים לפולין.

 

את היוזמה המקורית נטלו על עצמם תלמידי שכבת י"א בבית הספר והיא זוכה לשיתוף פעולה מצד ההנהלה. "מחירי הטיסה המסורתית לפולין של תלמידי התיכון בארץ עלו בשנה האחרונה בעשרות אחוזים", הם מסבירים, "כך מצאו עצמם השנה תלמידים רבים, שהיה חשוב להם לנסוע, לחוות ולזכור את השואה, במצב שלא יאפשר להם להצטרף למסע".

 

אדר גולדין, תלמיד כיתה י"א וממארגני היוזמה, אמר: "היה לנו ברור כי אנו לא משאירים אף אחד מאחור. ישנה חשיבות עצומה בנסיעה לפולין, בבדיקת השורשים שלנו, ובזיכרון הקולקטיבי שלנו כעם. לא היינו מוכנים להגיע למצב שכמה מחברינו, שלא יכולים לממן מסע חשוב זה, יישארו בארץ בזמן שמי שהוריו יותר אמידים, ייסע לפולין".

 

מנהל בית הספר, הרב איתמר חייקין סיפר כי נוכח העלייה הדרסטית במחירים הודיעו 30% מהתלמידים כי אין באפשרותם לממן את המסע במלואו. "תלמידינו מחונכים לאכפתיות ונטילת אחריות ויוזמה", הוא אמר, "וזה הביא אותם למטרה קדושה אחת – הירתמות למען אחיהם".

 

לפני כשבועיים פורסמה ב-ynet החלטת ועד ההורים בבית הספר נבון בחולון לפיה יבוטל רישום התלמידים למסע בשל זינוק המחירים. ההורים סיפרו כי נדהמו מהעלייה החדה מ-1100 דולר ל-1150 אירו – הפרש של שלטענתם מגיע לכ-2400 ש"ח, בין היתר בעקבות ההחלטה להעלות את רמת כשרות המזון לתלמידים.

 

"הפעילות החינוכית הפכה לשוק ממוסחר ומשומן היטב והיא מיועדת לשכבות המבוססות בלבד", הם אמרו, "המסע הקדוש הפך לעסק רווחי משגשג, המאכיל רבים שהאינטרס שלהם הוא כלכלי בלבד. במכתב שקרא לממשלה להשתתף בעלות המסע נכתב: "עצרו את מסע העשיקה הנורא הזה שנקרא המסע לפולין, ואל תתנו יד לציניים תאבי בצע לעשות ממון על גבם של ההורים בשם המוסר והעבר".  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משלחת נוער בפולין
צילום: איי אף פי
מומלצים