שתף קטע נבחר

עשרים שנה אחרי - הפועל ר"ג בכדורסל קמה לתחייה

עשרים שנה לאחר פירוקה, קבוצת הפאר משנות השמונים הוקמה מחדש ב"מגרש הבלטות" בגבעתיים לשם הגיעו סטיב קפלן, שימי ריגר ועוד שמות שהפכו למיתולוגיה

סטיב קפלן, סטיב שלכטר, ארט האוזי, יוסי קאשי, ניל וולק, קליף פונדקסטר, אור גורן, שימי ריגר, אריה מליניאק, אברהם חמו, אביגדור מוסקוביץ', פיני אדרי, אל פלמינג, מייקל ריי ריצ'רדסון - כל כך הרבה שמות גדולים ועוד רבים אחרים, שהשפיעו על הכדורסל הישראלי. רבים מהם כבר כמעט ונשכחו לאחר פירוק קבוצתם המיתולוגית, הפועל רמת גן, לפני עשרים שנים.

 

אולם רוחה של הפועל ר"ג, מועמדת אמיתית לאליפות בתחילת שנות השמונים, עדיין פה ומסתבר כי היא קורמת עור וגידים בדמותה של קבוצה חדשה - הפועל ר"ג-גבעתיים. זו נוסדה מחדש ביום שלישי "במגרש הבלטות" בשיכון חברת החשמל בגבעתיים - מגרשה הביתי המיתולוגי.


ארואסטי, ריגר, אדרי וקפלן. א-מחייע (יניב לוי)

 

שחקני העבר איציק ארואסטי, קאשי, אדרי והסמל הבלתי מעורער של הקבוצה קפלן הגיעו למגרש בחברת היו"ר זאביק פשיכצקי, המאמן ריגר, ראשי קבוצת הכדורגל והכדוריד של האגודה ירון קוריס ובני קמינר וכן נציגי עיריית גבעתיים, סגן ראש העיר יורם פומרנץ, עו"ד אלי סמוכה ורן קוניק. יחדיו בישרו על הקמתה מחדש של הקבוצה.

 

קפלן ניצל את ההזדמנות כדי להראות לכולם שהידית שלו עדיין במקומה והחל לצלוף כהרגלו. "איך יום בהיר אחד נסעתי לשדה התעופה להביא את היהודי מניו-גרז'י ישר לכאן ל'מגרש הבלטות'" נזכר פשיכצקי. "הבחור הגיע, נעמד מול הסל ולא מפסיק לקלוע".


ושוב אנחנו כאן. הפועל ר"ג-גבעתיים נולדת מחדש במגרש הבלטות (יניב לוי)

 

על פי התכנון, הפועל ר"ג-גבעתיים, תירשם מחדש במקומה של הפועל גבעתיים מהליגה הארצית, אותה מאמן עמוס פרישמן, כוכב העבר של הפועל תל אביב. חברי צוות ההקמה של הקבוצה יתכנסו שוב בימים הקרובים לצורך המשך תהליך התחייה של קבוצת הפאר ויגבשו תוכניות עבודה ולוחות זמנים, כחלק מהעברת הפעילות למתווה פרקטי ואופרטיבי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים