שתף קטע נבחר

נתניהו: לרכך את הכעס על תקופת הקיצוצים

יו"ר הליכוד מתכוון להציג תוכנית כלכלית-חברתית חדשה, במטרה לרכך את הכעס בציבור על פעולותיו כשר אוצר בעבר. בכינוס באריאל קרא עוד ללחוץ על ש"ס, "הלבנה האחרונה שחסרה כדי להפיל את חומת הממשלה"

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הבטיח היום (א') כי הליכוד יציג בקרוב תוכנית כלכלית-חברתית חדשה, שתכלול מתווה לצמצום העוני והפערים החברתיים. נתניהו, שדיבר בכנס פוליטי של הליכוד באריאל, ציין כי הנושא הבא בו צריך הליכוד להתמקד הוא חיזוק הפן החברתי של התנועה.

 

נתניהו קרא לפעילי השטח הבכירים שהשתתפו באירוע לצאת לפעילות בשכונות ברחבי הארץ, ולהתחיל להסביר לציבור כי הצעדים הקשים שביצע בתקופתו כשר האוצר היו "צעדים הכרחיים".

 

יו"ר הליכוד אמר כי הוא מודע לכך כי בציבור יש רבים שעדיין כועסים על הקיצוצים הכבדים שפגעו בשכבות הנמוכות, וקרא לפעילים לסייע לו בריכוך הכעס. "יש מי שמלבה את הכעס הזה", אמר נתניהו, "ואנחנו נצא עם תוכנית חברתית שתסביר איך צריך להלחם בעוני ולצמצם את הפערים. אף אחד לא יכול לייחס לליכוד טיפשות ורצון להפסיד בוחרים. מה שנעשה בתחום הכלכלי, נעשה כדי להציל את הקופה של המדינה".

 

עוד הבטיח נתניהו כי התוכנית תוצג ברחבי הארץ, ובעיקר בעיירות פיתוח. כנס בנושאים כלכליים וחברתיים של הליכוד, אותו מארגן ח"כ משה כחלון, צפוי להתקיים כבר בעתיד הקרוב בנשר. כחלון אחראי על המטה החברתי בליכוד, ובעבר הכין תוכנית כלכלית-חברתית עבור התנועה. "אם הליכוד לא יחזור לעם ולא יטפל בנושאים החברתיים, יהיה לו מאוד קשה לחזור להנהגה", אמר.

 

המטרה: לחץ כבד על ש"ס לפרוש מהקואליציה

נתניהו קרא גם לפעילים להפעיל לחץ על אנשי ש"ס "בכל הדרגים", כדי להביא להפלת הממשלה. לדבריו, "חסרה לבנה כדי להפיל את החומה, והלבנה הזו היא ש"ס".

 בכינוס נקבע כי הפעילים וחברי הכנסת של הליכוד יפעלו יחד כדי להפעיל לחץ על אנשי ש"ס, החל מחברי מועצות ערים, דרך תורמים, רבנים וחברי כנסת, במטרה להפיל את הממשלה.

 

בכנס השתתפו גם חברי הכנסת גדעון סער, גלעד ארדן, משה כחלון, יולי אדלשטיין, ישראל כץ וחיים כץ, וכן סגני ראשי ערים, יו"ר הליכוד העולמי, דני דנון, וראשי סניפים מרחבי הארץ. בכנס נדון גם נושא הבחירות לרשויות המקומיות. בליכוד נערכים להתמודדות צנועה בלבד, בשל מחסור בתקציבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "יש מי שמלבה את הכעס עלי"
צילום: עופר עמרם
ישי. בליכוד מתכננים לחץ
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מומלצים