שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה: נאציזם וגזענות - עבירה פלילית

חוק חדש קובע כי התארגנות, הטפה או עידוד לנאציזם או לגזענות ייחשבו כעבירה פלילית. "מדינת ישראל אף פעם לא התייחסה בחוק להתארגנות נאצית, כי אף אחד בחלומותיו השחורים לא העלה על דעתו שתופעה כזו יכולה לקרות כאן", הסביר ח"כ גפני מדוע עד כה לא הוגשה הצעה בעניין

הנאו-נאציזם הוצא אל מחוץ לחוק. מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ב') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק הקובעת כי כל התארגנות נאו-נאצית בישראל תיחשב לעבירה פלילית. על פי החוק החדש - התארגנות, הטפה, הסתה או עידוד לעקרונות הנאציזם או לגזענות יהיו לא חוקיים.

 

את הצעת החוק שאושרה הגיש ח"כ משה גפני. בנוסח ההצעה הראשוני ביקש גפני להוציא אל מחוץ לחוק רק את הנאציזם,

אלא שלאחר מכן הורחב החוק לגזענות מכל סוג שהוא. יש לציין כי כבר כיום חל איסור בחוק העונשין על פרסום מתוך מטרה להסית לגזענות. בהקשר זה, מוסיף למעשה החוק החדש איסור על התארגנות גזענית.

 

"מדינת ישראל אף פעם לא התייחסה בחוק להתארגנות נאצית, כי אף אחד בחלומותיו השחורים ביותר לא העלה על דעתו שתופעה כזו יכולה לקרות כאן", הסביר גפני.

 

"אלא שלצערנו הרב חווינו בתקופה האחרונה התארגנויות כאלה ונאלצתי להעלות את החוק. הכנסנו גם את נושא הגזענות כי הממשלה טענה בדיונים בוועדת החוקה שיש מסר בכך שמדינת ישראל תגנה לצד הנאציזם גם את הגזענות, מאחר

שהיא חתומה על אמנות בנלאומית בעניין".

 

ח"כ דוד רותם הגיש הסתייגות להצעת החוק בשל האיחוד של נושא הנאציזם עם הגזענות ואמר: "אני חושב שהנאציזם זו תופעה מיוחדת, וכנסת ישראל צריכה לייחד חוק מיוחד לנאציזם. אנחנו לא יכולים לערבב את הנאציזם עם שום תופעה אחרת. גם מי שמתנגד לגזענות, כמוני, מבין שגזענות היא בעיה אחת ונאציזם היא בעיה שנייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניאו נאצים בישראל
באדיבות ימ"ר מרכז
צלב קרס. לא חלמו שיגיע לישראל
צילום: איי פי
מומלצים