שתף קטע נבחר

העדויות: צלב קרס בבית-הספר, מין בבית-קברות

חבריהם לספסל הלימודים של החשודים בפעילות ניאו-נאצית מספרים על צעירים אלימים וגלוחי ראש, שכבר בחטיבת הביניים קרעו דגלי ישראל - אך מעולם לא נתפסו

"כולם ידעו שהם נאצים, אבל הם אף פעם לא נתפסו", מספרים היום (א') ל-ynet תלמידים בבית הספר התיכון "אחד העם" בפתח-תקוה, שלמדו בחטיבת הביניים עם כמה מחברי התא הניאו-נאצי, לכאורה, שפעל בעיר. לדברי התלמידים, הצעירים נהגו לצייר צלבי קרס בבית-הספר, ואף לקיים יחסי מין בבית הקברות בעיר.

 

"הם היו עושים ונדליזם בכיתה", סיפרה אחת התלמידות, "פעם אחת הם קרעו את דגל ישראל וכולם ידעו שזה הם. אחר כך

 המורה עשתה לנו שיעור כדי לנסות לגלות מה הסיבות לזה, אבל הם לא נתפסו".

 

תלמידה אחרת נזכרת: "הם הסתובבו תמיד מגולחי ראש. העירו להם על זה הרבה פעמים בבית הספר, חלקם גם היו מקועקעים". תלמיד אחד מוסיף: "לאחד מהם יש קעקוע של 'הכוח הלבן' על הזרוע. אני מכיר אותו כי הוא מתאמן איתי במכון כושר. הוא חזק מאוד, כולו שרירים ונראה די מפחיד".

 

גם בתיכון "אחד העם" אפשר למצוא עדויות לפעילות החבורה. כך למשל בגדר המקיפה את בית הספר ישנן חריטות של צלבי קרס. התלמידים במקום מספרים כי קבוצת החשודים סיגלו לעצמם מנהגים המזכירים את כת השטן, ובין היתר נהגו לקיים יחסי מין בבית הקברות בעיר: "כולם בבית הספר יודעים שהם מקיימים יחסי מין בבית הקברות, ואפילו מצאו שם אמצעי מניעה כמה פעמים. חוץ מזה הם השחיתו את בית הכנסת הגדול, בזזו ספרי תורה וזרקו אותם על הרצפה".  

 

מעצרם של שמונת חברי התא, החשודים בפעילות ניאו-נאצית, הוארך היום בשלושה ימים. המשטרה הודיעה כי במהלך שלושת הימים הללו יוגש נגדם כתב אישום. במהלך הדיון בהארכת המעצר הכחישו החשודים כי היו מעורבים בפעילות ניאו-נאצית: "אנחנו אוהבים את היהודים ולא עשינו כלום", אמרו והוסיפו: "תוכיחו שאנחנו היינו בסרטים שצולמו".

 

מעצרם של שמונת הצעירים נחשף אתמול על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז המרכז. לפי החשד הם תקפו באופן אכזרי אנשים תמימים, ובייחוד נרקומנים, הומואים, חובשי כיפה, פנקיסטים ועובדים זרים. הם חיפשו את קורבנותיהם באזור התחנה המרכזית ובשוק הכרמל בתל-אביב. שיחות בין חברי הכנופיה נפתחו ב"הייל היטלר", ובהן איימו בהשמדת יהודים.

 

לפי החשד, בראש הכנופיה עמד בואניטוב, בן 19 מפתח תקווה, שנודע בכינויו "אלי הנאצי". הוא בחר את החברים בכנופיה ושימש כמורה ומפיץ תורתו של היטלר, באמצעות מוזיקה, סרטונים, גרפיטי וקעקועים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודים בהארכת מערצם
צילום: אבי מועלם
עדות על הגדר
צילום: מורן זליקוביץ'
מומלצים