שתף קטע נבחר

המשטרה: עצרנו צעירים נאו-נאצים מאזור המרכז

שמונה צעירים בני 16 עד 21 נעצרו בחשד שתקפו באכזריות נרקומנים, הומוסקסואלים, חובשי כיפה, פנקיסטים ועובדים זרים. מממצאי המשטרה עולה כי מנהיגם שידל אותם לפעילות נאו-נאצית, והשתמש בתורת הגזע כתירוץ לפגוע ביהודים ובחסרי ישע. מנהיג הכנופיה אמר באחת השיחות: "לא אוותר לעולם. אני הייתי נאצי ואשאר נאצי. עד שנהרוג את כולם לא אירגע"

"הייל היטלר" תוצרת כחול-לבן: היחידה המרכזית של משטרת מחוז המרכז עצרה שמונה חשודים מאזור המרכז, רובם מפתח תקווה, המשתייכים לתא נאו-נאצי מקומי. הפרשה נחשפה אמש (שבת). החשודים תקפו באופן אכזרי אנשים תמימים, ובייחוד נרקומנים, הומואים, חובשי כיפה, פנקיסטים ועובדים זרים. הם חיפשו את קורבנותיהם באזור התחנה המרכזית ובשוק הכרמל בתל-אביב. שיחות בין חברי הכנופיה נפתחו ב"הייל היטלר", ובהן איימו בהשמדת יהודים.

 

במשטרה אומרים שבראש החבורה עמד אלי בואניטוב, בן 19 מפתח תקווה, שנודע בכינויו "אלי הנאצי". הוא בחר את החברים בכנופיה ושימש כמורה ומפיץ תורתו של היטלר, באמצעות מוזיקה, סרטונים, גרפיטי וקעקועים.

 

הצעיר בחבורה הוא נער בן 16 מחולון. כמו כן נעצרו שני בני 17 מפתח תקווה. עוד בעצורים: אליהו בונדנקו בן 21 מפתח תקווה, קיריל בולנקו בן 18 מחולון, שהצליח לברוח לחו"ל ונעצר לפני שלושה ימים בעת שחזר ארצה, ולדימיר ניזובצו בן 18 מבת-ים ואלכס פליך בן 19 מקרני שומרון. דימה בוגטיב בן 21 ברח לחו"ל ולא נעצר. במהלך היום יובאו החשודים לבית המשפט השלום ברמלה לשם הארכת מעצרם.  

 

אלי בוניאטוב חשוד שהוביל את חבריו לתקיפת אזרחים. הוא שידל אחרים לפעילות נאו-נאצית והשתמש בתורת הגזע כתירוץ לפגוע ביהודים ובחסרי ישע. בחיפוש בבתי החשודים נתפסו חומרים הקשורים לפעילות נאו-נאצית, כגון איורים של צלבי קרס, כתובות אתרים באינטרט וסרטים נאו-נאציים, בהם סרט על הנאציזם באמריקה. אצל אחד מחברי הכנופיה נתפס חומר נפץ מסוג טי.אן.טי ואקדח מאולתר, שנועדו כנראה לפגוע בפנקיסטים.  

 

בטלפונים הניידים שלהם נמצאו מאות תמונות של הצדעה במועל יד. אחד החשודים אף נראה אוחז בידו את דגל ישראל קרוע. שני חשודים קיעקעו סמלים נאציים על גופם כגון סקרו דרייבר (להקה בריטית נאו-נאצית) וכן "הכוח הלבן" עם צלבי קרס וקעקועים של גדר תיל. בנוסף, קעקעו על אצבעותיהם את הספרות 88. הספרה 8 מייצגת את מיקומה של האות H, ולכן 88 = הייל היטלר.

 

השיחות המצמררות: נרצח את היהודון

במהלך החקירה נחשפו התכתבויות מצמררות בין חברי הכנופיה באינטרנט. בשיחה אחת שאל אלי בוניאטוב: "האם אתה חוגג את יום הולדתו של הפיהרר? במהלך יום ההולדת נקרא כמה משפטים, נישבע אמונים להיטלר ולכל האנשים הלבנים. נשמור על הגזע הלבן עד הסוף, עד טיפת הדם האחרונה, אחרי זה שתייה ומוזיקה".  


קודים התנהגותיים נאו-נאציים (צילום: באדיבות ימ"ר מרכז)

 

בהמשך הם מציעים את יד לבנים בפתח תקווה כמקום הולם ללמוד את תורת הנאצים. במהלך אחת השיחות הם מביעים את חששם שיגלו אותם ואז אומר אחד מהם: "לא משנה איזה יהודון יראה, ידווח למשטרה". בוניאטוב עונה ללא היסוס: "שיראה, נרצח אותו".

  

בשיחה אחרת אומר בוניאטוב: "אני לא אוותר לעולם. אני הייתי נאצי ואשאר נאצי. עד שנהרוג את כולם לא אירגע". בוניאטוב תועד אומר בשיחה אחרת: "לא אעשה ילדים. סבא שלי חצי יהודון, כדי שלזבל הזה לא יוולדו אפילו עם אחוז קטן של דם יהודוני. לא אכפת לי מה אומרים, אני לא שייך אליהם". חברו משיב: "אתה משהו, לא ראיתי עוד אנשים כאלה, אתה מנהיג גדול מהיטלר". בוניאטוב: "אל תגזים".

 

ניפצו בקבוקים על חסרי ישע 

במהלך החקירה אותרה תמונה של תקיפה אלימה של פנקיסטים שביצע בוניאטוב ככל הנראה על רקע גזעני. במשטרה אומרים כי חומר שנתפס ושוחזר במחשבים כלל תמונות וסרטונים קשים לצפייה. עוד עלה שחברי הקבוצה נהגו לתעד ולהנציח את עצמם תוקפים עד זוב דם אנשים תמימים וחסרי ישע. בסרטונים נראו חברי הקבוצה תוקפים בבעיטות ובאגרופים ומנפצים בקבוקי זכוכית על קורבנות שפגשו במקרה.   

 

"בתמונות שנתפסו נראו חברי הקבוצה מצעידים במועל יד, לבושים בלבוש תואם ואחיד כמו של הנאצים, מקעקעים על גופם קעקועים שונים בעלי משמעות נאצית, מצלמים עצמם וקוראים לשריפה והשמדה של היהודים", אומרים במשטרה. החבורה חשודה שקיימה קשרים עם קבוצות נאו-נאציות בחו"ל, בניסיון לחקות את מעשיהן. חקירת הפרשה המוגדרת "מורכבת ורגישה" החלה במחלק נוער חשיפה של היחידה המרכזית של מחוז מרכז. הצעירים החשודים אינם יהודים ועלו לארץ ממדינות חבר העמים מכוח חוק השבות, למעט אחד החשודים שהוא תושב זמני.  


קציני משטרת מחוז מרכז חושפים את הפרשה (צילום: אבי מועלם)

  

הפרשה נחשפה בעקבות שני מקרים של ריסוס צלבי קרס וחילול בתי כנסת בעיר פתח תקווה. באירוע הראשון בחודש מרץ 2006 צויר על קיר בית הכנסת ברחוב הרב אורבך בפתח תקווה צלב קרס. מעל הצלב נרשם באנגלית: "הכוח הלבן". בבניין סמוך לכנסת נרשם בצבע אדום: "מוות ליהודים" ולידו האותיות w ו-p (הכוח הלבן). במאי אשתקד רוססו צלבי קרס על בית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון בפתח תקווה. בנוסף רוסס שמה של הלהקה הגרמנית "רמשטיין" על דלת בית הכנסת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים שצולם מצדיע במועל יד
באדיבות ימ"ר מרכז
כלי התקיפה
באדיבות ימ"ר מרכז
חשוד אחר מצדיע במועל יד
באדיבות ימ"ר מרכז
צלב הקרס שרוסס בפתח תקווה
צילום: עופר עמרם
מומלצים