שתף קטע נבחר

המחירים עושים היסטוריה

מתחם דרום הקריה בתל אביב צפוי למשוך אליו קונים רבים מהאלפיון העליון, בעיקר בזכות המיקום המיוחד במושבה הטמפלרית שרונה. מומחי נדל"ן מעריכים ל"כלכליסט" כי המתחם החדש עלול להפוך למקום היקר ביותר בתל אביב - דירה תעלה החל מ־20 אלף דולר למ"ר

פרויקט מתחם דרום הקריה בתל אביב צפוי להיות הגדול ביותר שקם אי פעם בעיר. הפרויקט העתידי ממוקם בין הרחובות קפלן בצפון, החשמונאים והארבעה בדרום, מנחם בגין במזרח ולאונרדו דה וינצ'י במערב. המתחם, בשטח של 190 דונם, יכלול מבני משרדים בשטח כולל של 354 אלף מ"ר, מגדלי מגורים בשטח של 62.7 אלף מ"ר, מבני מסחר וציבור, מלון ושטחים ציבוריים. רוכשי הדירות בו צפויים ליהנות מפיסת היסטוריה בדמות שכונת הטמפלרים ומאזור מגורים שקט הפונה לפארק ציבורי בשטח של 39 דונם, דבר חריג בנוף התל אביבי.

 

מינהל מקרקעי ישראל המתכנן את האזור ייצא במכרז ליזמים בחצי השנה הקרובה. רגע לפני תחילת השיווק בדק "כלכליסט" כמה יקר יהיה לקנות דירה בשלושת מגדלי המגורים בפרויקט.

 

העיקר זה הלוקיישן

"מיקום המתחם מוסיף לו נופך של יוקרה", אומרת השמאית רלי טרייסטמן אגמי. "אפשר להגיע משם בהליכה לבתי הקפה, המסעדות והתיאטראות בעיר". מבחינת המחירים, מסבירה אגמי, "אין ספק שמדובר בפצצה נדלנ"ית שהמחירים בה ינסקו לשמים, ויעקפו את אזור מגדלי YOO וצמרת W". לדבריה, קשה להעריך אם המחירים יעלו על מחירי מגדל רוטשילד ופרויקט בארי נהרדעא באזור הסיטי של תל אביב, אך היא צופה שהם לא יהיו נמוכים מהם.

 

הערכה דומה מציג כפיר זוהר, מנהל חטיבת המגורים של אנגלו־סכסון. "בכל מגדלי היוקרה מציעים היום את אותן תוספות ופינוקים לדיירים, ומה שמייחד אותם היום הוא הלוקיישן", אומר זוהר, ומציין כי במגדלי אקירוב ו־YOO המחירים נעים בין 15–10 אלף דולר למ"ר. להערכתו, המחירים במתחם החדש יתחילו מ־20–15 אלף דולר למ"ר, בדומה למחירים במגדל רוטשילד 1.

 

עלולים לפספס את הסיבוב

גם יוסי סיונוב, מנכ"ל סוכנות הום־לנד, מסמן את המתחם העתידי כמתחרה ראוי על הובלת שוק היוקרה בכרך הגדול. "מדובר בפרויקט שונה מהפרוקטים הבולטים בעיר, מכיוון שהוא משלב בניינים ישנים בשכונה שקטה שאינה נמצאת על ציר ראשי. אלה נתונים שיהפכו את המתחם לאטרקטיבי מאוד, ומחיריו יוכלו להגיע לרמות המחירים באזור רוטשילד". עם זאת, סיונוב מזהיר מפני עיכוב המכרזים במתחם: "ייתכן שלאור רמות המחירים בשוק מגדלי היוקרה כיום, הפרויקט עלול לפספס את ה'סיבוב' הנוכחי, מה שעלול לעכב את היציאה שלו לפועל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי פרקש
שכונת שרונה בדרום הקריה. משמרים את ההיסטוריה
צילום: שי פרקש
מומלצים