שתף קטע נבחר

נתניהו לאולמרט: תתעסק עם חמאס, לא איתי

בישיבת סיעת הליכוד, השיב יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, אש לעבר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שהאשימו בסילוף: "במקום להתעסק עם האופוזיציה שיתעסק עם החמאס". אולמרט על האופוזיציה: "אין דבר יותר קל מאשר לייצר פאניקה ולנסות לטלטל את רגשות התושבים"

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, לא נותר חייב לעקיצות של ראש הממשלה נגדו בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ומשיב אש. "במקום לעסוק בהתנצחות פוליטית כפי שראינו היום, עדיף שהוא יתרכז במתן מענה להפסקת ירי הטילים על ערי ישראל במקום להתעסק עם האופוזיציה שיתעסק עם החמאס", אמר נתניהו בישיבת סיעת הליכוד. אולמרט האשים את נתניהו בסילוף.

 

לדברי נתניהו, "הירי הולך ומתרחב וכולל היום מאות אלפי ישראלים וכמובן שההתשה, המדיניות שבפועל הממשלה בעצם אימצה, פועלת גם עלינו. אתמול, חבריי ואני ביקרנו באשקלון ואנחנו רואים את התחלת הסבל. אנשים מאופקים, אנשים אמיצים כפי שאמר לנו ראש העיר, אנחנו מוכנים לסבול אבל שיהיה לזה סוף. שהם יעשו את הצעדים הדרושים - אנחנו מוכנים. כמו ששמענו במלחמת לבנון שיהיה לזה סוף שיחזירו את הביטחון".

 

נתניהו סבור שממשלת אולמרט לא תספק את התשובה: "אני לא חושב שזה עומד להתרחש לפי התשובות שלא קיבלנו היום בוועדת חוץ וביטחון ושעם ישראל אינו מקבל יום יום. אני חושב שאסור שנרגיל את תושבי אשקלון, כמו את תושבי שדרות והנגב המערבי - ועכשיו גם את אופקים, שצריך להתרגל לצבע אדום. אנשים צריכים לקבל 'אפטרים' מהמלחמה שעושה עלינו החמאס בחסות איראן. ישראל חייבת לעבור ממדיניות של התשה למדיניות של הכרעה, כדי להביא לערעור החמאס, לגביית מחיר הרבה יותר גדול עד כדי הפלת שלטון החמאס. שום דבר אחר לא ישיג את המטרה של עצירת הירי". 

 

בישיבת סיעת קדימה שנערכה במקביל, שב אולמרט ותקף את האופוזיציה והליכוד: " כשאני שומע את המומחים מהאופוזיציה, את הניתוחים שלהם - אז אני אומר - איך זה שאת כל הדברים האלה לא ידעו לעשות כשניהלו את העניינים. אין דבר יותר קל מאשר לייצר פאניקה ולנסות לטלטל את רגשות התושבים".

 

אולמרט סיפר ששוחח עם ראשי רשויות בעוטף עזה: "מאוד התעודדתי מהשיחות. הם יודעים שאי אפשר לחסל טרור כזה ביום אחד". על המשא ומתן עם הפלסטינים, אמר: "אנו מנהלים משא ומתן מדיני, בראשות שרת החוץ. אנחנו מתכוונים למשא ומתן הזה במלוא הרצינות. אמרנו מהרגע הראשון לכל הגורמים: רבותיי, ננהל משא ומתן, אבל לא נגזור על עצמנו שיתוק נוכח הטרור מעזה. נפגע בטרור מעזה בכל הכוח. לא נמנע רק כי יש משא ומתן. אבל אנחנו רוצים להמשיך במשא ומתן, כי האלטרנטיבה היא שלטון חמאס ביהודה ושומרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להתמקד בחמאס. נתניהו
צילום: עופר עמרם
אולמרט. יותר קל לייצר פאניקה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים