שתף קטע נבחר

אחד האחים שעברו התעללות משתחרר מביה"ח

הילד שהוריו חשודים בהתעללות קשה בו ובאחיו בירושלים ישהה אצל קרובי משפחתו, אחרי שבועיים בבית-החולים. אחיו, בן שלוש, יישאר בתרדמת עוד שנים ארוכות. רופאו: "עובדים במחלקה אנשים שיש להם יכולת להתמודד עם מראות קשים, אבל דבר כזה עוד לא ראינו"

הלב נחמץ. פעוט בן ארבע וחצי מירושלים, שהוריו עצורים בחשד שהתעללו בו ובאחיו התעללות מחרידה, אמור להשתחרר היום (ג') מבית-החולים הדסה עין-כרם בבירה. ואולם מאחוריו בבית-החולים יישאר אחיו הצעיר, בן שלוש, שלפי התחזיות עלול להישאר במצב של תרדמת במשך שנים ארוכות.

 

האח הגדול עתיד לשהות אצל קרובי משפחה. הוא נפגע מכוויות, אך בתום שבועיים של אשפוז מצבו מוגדר טוב. אחיו הצעיר יעבור בימים הקרובים שני ניתוחים שעוברים בדרך כלל אנשים שזקוקים לאשפוז ממושך. באחד מהם יבוצע חתך בקנה הנשימה שלו, שישמש לחיבור למכונת הנשמה. ניתוח אחר יאפשר להזין אותו דרך הקיבה באופן קבוע. הוא צפוי לעבור למוסד לאשפוז ממושך.

 

אנשי הצוות בהדסה מדברים אל הילד הקטן ומלטפים אותו. מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים, ד"ר עידו יציב, סיפר ל-ynet שייתכן כי בקרוב יחלו להשמיע לו מוזיקה ולגרות אותו לתגובה בדרכים נוספות, "בהתחלה היו מתנדבות שבאו לבקר אותו ולדבר אליו. בזמן האחרון בני משפחה מגיעים אליו ומדברים אליו. הלוואי שהיה מגיב לזה", אמר ד"ר יציב. הביקורים של בני המשפחה נעשים בפיקוח של עובדים סוציאליים.

 

"הילד הזה סבל אלימות במשך תקופה של שבועות ואולי אפילו חודשים", הדגיש ד"ר יציב.

"פרט לפגיעה המוחית, יש לו פגיעות בעור ושברים בעצמות". הרופא הבכיר העריך שהנזק המוחי לילד נגרם מטלטול או מחנק, משום שצוות מד"א מצא אותו במצב של מוות קליני, אך לא היו סימנים לשברים בגולגולת או בגוף, כתוצאה ממכה חזקה.

 

"הצוות במחלקה לקח את המקרה הזה קשה מאוד", אמר ד"ר יציב. "אנחנו רואים דברים קשים - יש תאונות וכוויות. עובדים במחלקה אנשים שיש להם יכולת להתמודד עם מראות קשים, אבל דבר כזה עוד לא ראו. יש דמעות ויש ביטויי רגש. כשיהיה המשפט של ההורים אעקוב אחריו בסקרנות רבה, כי כזה דבר מעולם לא ראיתי".


פורסם לראשונה 24/03/2008 23:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה בבית המשפט
צילום: גיא אסיאג
צילום: גיל יוחנן
הצוות לקח את המקרה קשה. ביה"ח הדסה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים